Japonijos jūroje susidūrė Šiaurės Korėjos ir Japonijos laivainuotraukos

2019 spalio mėn. 07 d. 12:03:33 Perskaitė 723

Japonijos jūroje pirmadienį Šiaurės Korėjos laivas susidūrė su Japonijos žvejybos agentūros patruliniu laivu. Po susidūrimo apie 20 šiaurės korėjiečių atsidūrė vandenyje.                

 

Kaip skelbė Japonijos pakrantės sargyba, išgelbėta apie 10 žmonių, bet jų būklė nėra tiksliai žinoma.

9.10 val. ryto vietos laiku įvykusio incidento metu Japonijos laivo įgula nenukentėjo. Susidūrimas įvyko už 350 km į šiaurės vakarus nuo Noto pusiasalio Išikavos prefektūroje.

Japonijos žvejybos agentūros pareigūnas reporteriams sakė, kad patrulinis laivas siuntė įspėjimus Šiaurės Korėjos laivui pasitraukti iš teritorijos, kuri patenka į Japonijos išskirtinę ekonominę zoną.

Kai užsienio šalių laivai vykdo neteisėtą veiklą Japonijos vandenyse, Japonijos patruliniai laivai dažnai pasiunčia įspėjimus ir atlieka kitus veiksmus. Šiaurės Korėjos laivas, kaip manoma, žvejybinis, po susidūrimo su Japonijos patruliniu laivu „Okuni“ apvirto.

Ekspertų teigimu, kai kurie žvejai iš Šiaurės Korėjos plaukia toli į jūrą, kad pagautų didesnių žuvų, bet jų laivai seni ir prastai aprūpinti, dėl ko dažnai susiduria su įvairiomis problemomis, pavyzdžiui, jiems pasibaigia degalai arba neturi kaip išsikviesti pagalbos.

Pernai rekordiškai daug žvejybinių laivų buvo išmesta į Japonijos krantus, kai kuriuose iš jų rasta negyvų įgulos narių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net