Japonija ir Kinija aptars galimybę švelninti dėl COVID-19 įvestus kelionių apribojimusnuotraukos (1)

2020 lapkričio 24 10:12:16 Perskaitė 460

Japonijos ir Kinijos diplomatijos vadovai antradienį aptars galimą verslo kelionių atnaujinimą tarp šių šalių. Kelionės buvo sustabdytos anksčiau šiemet prasidėjus koronaviruso protrūkiui.


„Noriu aptarti regioninius ir pasaulinius klausimus, įskaitant bendradarbiavimą dėl koronaviruso", - prieš susitikimą su Kinijos užsienio reikalų ministru Wangu Yi sakė Japonijos diplomatijos vadovas Toshimitsu Motegis.

Šiemet iki lapkričio pradžios Japonijoje apsilankė apie 1 mln. turistų iš Kinijos. Tai yra 87,3 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Praėjusiais metais Japonijoje apsilankė beveik 9,6 mln. kinų, tai sudaro 30 proc. visų Japonijoje apsilankiusių užsieniečių.

Dėl koronaviruso pandemijos balandį buvo atšauktas Kinijos prezidento Xi Jinpingo vizitas Tokijuje. Tai turėjo būti pirmasis Kinijos lyderio vizitas Japonijoje nuo 2008 m., kai joje lankėsi tuometinis Kinijos vadovas Hu Jintao.

Manoma, kad T. Motegis reikalaus, jog Kinijos pakrantės apsaugos tarnybos laivai nepriplauktų prie Japonijos administruojamų salelių Rytų Kinijos jūroje. Dėl šių salelių kilo diplomatiniai ginčai, nes į jas pretenzijas reiškia Japonija, Kinija ir Taivanas.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net