Izraelis sunaikins vakcinų už beveik 2 mln. JAV doleriųnuotraukos (86)

2021 rugpjūčio 01 10:00:00 Perskaitė 4836

Artimiausiu metu Izraeliui teks utilizuoti 80 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių, kurių bendra vertė siekia 6 mln. šekelių (apie 1,8 mln. JAV dolerių). Tokią informaciją, šaltiniu nurodęs televizijos kanalą „Channel 12", paskelbė „The Times of Israel".


Patikslinama, kad preparato dozės bus sunaikintos, nes baigėsi jų galiojimo terminas. Kokia konkrečiai vakcina bus utilizuota, nepranešama. Kita vertus, prisiminus, kad Izraelyje buvo naudojami tik amerikiečių įmonės „Pfizer" preparatai, darytina tikėtina prielaida, jog būtent jie ir bus sunaikinti.

Dar ne taip seniai Izraelis džiaugėsi sėkminga masinės vakcinacijos kampanija. Jos metu buvo paskiepyta apie 57 proc. visų šalies gyventojų. Tarp vyresnio amžiaus žmonių šis rodiklis siekėt net 90 proc. Nepaisant įspūdingų pasiekimų, pasirodžius „delta" viruso atmainai, šalis vėl susidūrė su problemomis. Užsikrėtimų skaičius ėmė smarkiai augti ir netruko viršyti 2 tūkst. atvejų per parą ribą.

Iš viso Izraelyje koronavirusu buvo užsikrėtę apie 870 tūkst. žmonių, apie 850 tūkst. iš jų pasveiko, apie 6,5 tūkst. mirė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net