Irano prezidentas pasmerkė smurtą per protestus šalyjenuotraukos

2019 lapkričio mėn. 18 d. 08:33:51 Perskaitė 664

Irano prezidentas Hassanas Rouhani pasmerkė smurtinius protestus prieš degalų brangimą ir normavimą. Kartu jis pareiškė suprantąs žmonių nepasitenkinimą atitinkamomis vyriausybės priemonėmis. Per neramumus, oficialiais duomenimis, iki šiol žuvo du žmonės – policininkas ir civilis. Dar per 1 000 asmenų buvo sulaikyti.

 

Komentuodamas nuo penktadienio visoje šalyje vykstančias demonstracijas, prezidentas sakė: „Protestuoti yra legitiminė piliečių teisė, tačiau vandalizmas – visai kas kita“. H. Rouhani tarp Irano vadovybės narių lyra veikiau nuosaikus, jį aštriai kritikuoja griežto kurso šalininkai.

Kas iš tikrųjų vyksta Irane, nuo šeštadienio popietės praktiškai neįmanoma sekti, nes vyriausybė, be kita ko, blokavo internetą. Irano telekomunikacijų ministerijos duomenimis, tinklas Nacionalinės saugumo tarnybos nurodymu 24 valandoms „limituotas“. Tai reiškia, kad demonstrantai negali derinti savo veiksmų ir skelbti antivyriausybinių protestų bei susirėmimų su saugumo pajėgomis nuotraukų.

Agentūros „dpa“ duomenimis, internetas ir praėjus 24 valandoms sekmadienio vakarą daugumai iraniečių vis dar buvo nepasiekiamas.

JAV vyriausybė, kuri griežtomis sankcijomis daro spaudimą vyriausybei Teherane, pasmerkė saugumo pajėgų smurtą prieš demonstrantus ir interneto blokavimą. JAV remia iraniečius jiems taikiai protestuojant prieš „režimą“, sekmadienį Vašingtone pareiškė Baltieji rūmai. Vadovybė Teherane fanatiškai vykdo savo branduolinę programą, remia terorizmą ir savo kryžiaus žygyje apleidžia gyventojus, sakoma toliau pareiškime.

Iranas skendi didelėje ekonominėje krizėje, kurią sukėlė JAV sankcijos. Vašingtonas taip nori priversti Iraną iš naujo derėtis dėl branduolinės sutarties. JAV vienašališkai pasitraukė iš šio susitarimo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net