Internautai baiminasi Trečiojo pasaulinio karonuotraukos (2)

2020 sausio mėn. 09 d. 10:50:56 Perskaitė 1682

Gerokai išaugus įtampai tarp JAV ir Irano bei prasidėjus aktyviems veiksmams interneto vartotojai, pirmosiomis naujųjų metų dienomis tik juokavę apie Trečiąjį pasaulinį karą, dabar rimtai sunerimo, kad tai gali tapti realybe. Savo baimėmis ir tolesnių įvykių prognozėmis jie ėmė dalintis socialiniame tinkle „Twitter“.

 

„Kodėl žmonės vis dar juokauja, kad gali prasidėti Trečiasis pasaulinis karas? Jūs... (nesveiki), dabar visiems reikia melstis, kad taip neįvyktų. Nesuprantu, jūs norite mirti? Karas tai ne juokai. Jeigu bus panaudotas branduolinis ginklas, tai galas visiems, viskas bus nušluota nuo žemės paviršiaus“, - dėmesį į situacijos rimtumą bandė atkreipti mergina, pasivadinusi „Angelika“.

Tiems, kas toliau juokavo dėl Trečiojo pasaulinio karo pradžios, internautai apie galimas jo pasekmes pamėgino priminti pateikdami vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota ginkluoto konflikto auka tapusi mergaitė.

„Karas tai ne pokštas!“ – perspėjo tą patį vaizdo įrašą paskelbusi arabiškai rašanti vartotoja „@mmaryam_i“.

„Prašome, sustabdykite karą. Išgydykite pasaulį“, - prašė internautai „General Fatoki Taiye Timmy @lagbenjo“ ir „Driver @trucker228“.

„Padėties Irane destabilizacija sukels dar didesnę migrantų krizę negu Kadafio nužudymas ar IS atsiradimas. Bet sumokės už tai ne JAV, o Europa“, - perspėjo „Kim Jong Un @KimJongUnique“.

„Kada jūs suprasite, jog pokštai apie Trečiąjį pasaulinį karą gali tapti realybe?“ – teiravosi „jorge ivan @Iowlifee“.
Tiesa, po JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) kreipimosi į naciją ir sankcijų Iranui anonsavimo, tinklaraštininkai nusprendė, kad karas atidedamas ir ironizavo toliau.

Priminsime, kad JAV ir Irano santykiai tapo ypač įtempti po to, kai sausio 8 d., atsakydami į generolo Kasemo Suleimanio (Qasem Soleimani) nužudymą, Islamo revoliucijos sargų korpuso kariai raketomis apšaudė dvi Irake įkurtas JAV karines bazes. Iranas paskelbė, kad atakos metu buvo nukauta apie 80 amerikiečių, JAV teigia, kad žmonių aukų buvo išvengta.

Tą pačią dieną ore virš Teherano užsidegė ir nukrito Ukrainai priklausęs lėktuvas „Boeing 737-800“. Visi juo skridę 176 žmonės, daugumą kurių sudarė Irano ir Kanados piliečiai, žuvo.

Nors Irano valdžia suskubo paskelbti, kad lėktuvas nukrito užsidegus varikliui, viešumoje jau ėmė sklisti gandai, kad lainerį galėjo numušti viena iš į JAV karines bazes Irake paleistų Irano raketų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net