Honkongo vadovė atsiprašė už incidentą, per kurį apdergti mečetės vartainuotraukos (2)

2019 spalio mėn. 21 d. 13:13:24 Perskaitė 1867

Honkongo administracijos vadovė Carrie Lam atsiprašė už tai, kad policijos vandens patranka atsitiktinai nukreipė mėlynai dažyto vandens čiurkšlę į didžiausios mieste mečetės vartus. Tai pirmadienį pranešė televizijos kanalas RTHK, remdamasis mečetės atstovu Saeedu Uddinu.

 

Pasak jo, pirmadienį C. Lam, lydima policijos komisaro Stepheno Lo, apsilankė mečetėje, kur jie abu atsiprašė ir pažadėjo, kad tokie incidentai nebepasikartos. S. Uddinas priėmė atsiprašymus. Pasak jo, sekmadienį mečetėje nebuvo smurto ir siųsti policininkų nebuvo reikalo. Jis pabrėžė, kad musulmonai remia Honkongą.

Incidentas įvyko sekmadienį, kai demonstrantai vėl išėjo į miesto gatves. Radikaliausi iš jų padeginėjo ir siaubė parduotuves ir bankus, susijusius su Kinija. Policija ne kartą naudojo ašarines dujas ir gumines kulkas. Vandens patrankos su dažytu vandeniu taip pat buvo naudojamos protestuotojams vaikyti, bet dėl to nukentėjo mečetė, kurios vartai buvo nudažyti mėlyna spalva. Anksčiau Honkongo pareigūnai jau atsiprašė už šį incidentą.

Šių metų birželį Honkonge prasidėjo masiniai protestai prieš vietos valdžios inicijuotą įstatymo projektą, kuris leistų išduoti iš Honkongo į žemyninę Kiniją teisminiam persekiojimui asmenis, įtariamus pažeidus KLR įstatymus. Opozicijos šalininkai būgštavo, kad naujas įstatymas galėtų būti taikomas ne tik baudžiamųjų ir korupcijos bylų figūrantams, bet ir žmogaus teisių gynėjams. Visuomenės spaudžiama Honkongo administracijos vadovė C. Lam atsiėmė įstatymo projektą, bet tai nesustabdė protestų bangos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net