Homoseksualistai Tbilisyje vėl provokuoja riaušesnuotraukos (80)

2021 liepos 14 13:00:00 Perskaitė 2956

Sekmadienio vakarą tūkstančiai homoseksualizmo plėtros aktyvistų ir jų suklaidintų žmonių protestavo prie Sakartvelo parlamento pastato, reikalaudami ministro pirmininko atsistatydinimo dėl žurnalisto žūties - homoseksualistai tvirtina, jog jį užpuolė ir sumušė prieš seksualinius iškrypimus nusiteikę demonstrantai, nors tai iki šiol neįrodyta.

 

Televizijos operatoriaus Aleksandro Laškaravos kūną sekmadienį jo namuose aptiko motina, skelbė televizijos kanalas „Pirveli", kuriam A.Laškarava dirbo. Jis buvo vienas iš kelių dešimčių žurnalistų, kuriuos prieš savaitę užpuolė organizuojamo homoseksualistų parado priešininkai. Parado „Tbilisi March For Dignity" organizatoriai atšaukė renginį, nurodydami, kad valdžios institucijos nesuteikė reikiamų saugumo garantijų, nors jie iš anksto buvo įspėti, kad nėra jokios būtinybės provokuoti normalius santykius išpažįstančių žmonių. Netrukus eitynių priešininkai užblokavo pagrindinę sostinės gatvę, pasmerkė įvykį norėjusius nušviesti žurnalistus kaip homoseksualizmo propagandistus ir mėtė į juos šakas bei butelius.

A.Laškaravą, pasak jo kolegės Mirandos Baghaturija, sumušė 20 žmonių minia, nors iki šiol neaišku, kokie buvo užpuolimo motyvai. Vietos televizijos stotys vėliau parodė ant A.Laškaravos veido atsiradusias mėlynes ir aplink jį ant žemės telkšojusį kraują. Anot žiniasklaidos, jis patyrė daugybę sužalojimų ir jam teko operuotis, tačiau jis ketvirtadienį buvo išrašytas iš ligoninės.

Jo mirties priežastis iš karto nebuvo aiški, tačiau homoseksualistai iškart pareiškė, kad žurnalistas neva nukentėjo nuo „homofobų", ir išprovokavo naujas riaušes.

Policija pradėjo tyrimą dėl A.Laškaravos mirties, kurią Sakartvelo premjeras Iraklis Garibašvilis ir prezidentė Salomė Zurabišvili apibūdino kaip „tragišką". S.Zurabišvili pasmerkė smurtą, tačiau I.Garibašvilis pareiškė, kad planuotą homoseksualistų paradą organizavo „radikalios opozicijos" jėgos, kurioms, pasak jo, vadovavo iš šalies išvykęs ir korupcija įtariamas buvęs prezidentas Michailas Saakašvilis.

Sekmadienį Tbilisyje susirinko nemaža protestuotojų minia, kuri reikalavo, kad būtų nubausti už ataką prieš žurnalistus atsakingi asmenys bei atsistatydintų I.Garibašvilis. Kai kurie protestuotojai net apkaltino premjerą paskatinus smurtą, nes šis anksčiau viešai pasmerkė provokacijas sukėlusį homoseksualistų paradą.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net