respublika.lt

Didžiausi bankai eliminuoti iš sandorio - straipsnio komentarai:

 • M
  Mindaugas 2021 birželio 19 16:10:46

  Lietuvos bankas gali keisti bendrą litų kiekį apyvartoje, tik atitinkamai keisdamas turimas aukso atsargas ir konvertuojamos užsienio valiutos rezervą. Citata iš Lito patikimumo įstatymo. Dabar tiek eurų prigužejo į Lietuvą, kad būstui sutaupyti ir gyvenimo neužtenka.

  5 0
  Atsakyti
 • Hothe1950 2021 birželio 19 13:54:32

  I AM Making a Good Salary from Home $6580-$7065/week , which is amazing, under a year ago I was jobless in a horrible economy. I thank God every day I was blessed with these instructions and now it’s my duty to pay it forward and share it with Everyone.......w­w­w­.­S­n­a­g­4­.­c­o­m

  0 3
  Atsakyti
 • D
  Dzūkija 2021 birželio 19 12:47:04

  ... apie BVP augimą ... tas rodiklis neturi jokių sąsajų su normalia ekonomika ... tai akių dūmimas ...

  14 0
  Atsakyti
 • D
  Dainius 2021 birželio 19 10:58:27

  Rašot daugiau ką darys su pinigais, kuriuos nesvarbu kas skolins, nei apie pačią žinią pagrindinių bankų atsisakymą? Prasideda centrinių bankų era, kai jie turės savo elektronines valiutas ir jos pasieks galutinį vartotoją. Dabar vyksta tai per tarpininkus bankus. Kodėl keičiama? Vat apie tai ir reikia rašyt ir klaust “ekspertų” nuomonių

  8 0
  Atsakyti
  • M
   Mindaugas 2021 birželio 19 11:12:43

   Ekspertai kurie prijaučia sistemai, sakys, kad geriau ir būti negali. O visi kiti bus išvadinti sąmokslo teoretikais.

   9 0
   Atsakyti
  • D
   Dainius 2021 birželio 19 11:20:57

   Kas moka, gali paskaityt anglų kalba, ką daro Anglijos Bankas ir kokios to priežastys. Trumpai - jie bijo korporacijų pačių išleistų pinigų ir crypto. Bankai nestabilūs, gali bankrutuot. O centrinis bankas negali bankrutuot, nes jis dengtas “valstybe”. Daugiau skaitykit nuorodoj: https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/jun/14/central-bank-digital-currency-uk-economy

   4 0
   Atsakyti
  • M
   Mindaugas 2021 birželio 19 11:58:16

   Didžiausia valstybinių kripto valiutų grėsmę, kad žmogus visiškai praranda savo lėšų kontrolę. Esama sistema jau yra sugriuvusi ir turi pasikeisti. Tik klausimas į kurią pusę. Shwabo ar skausmingesne mums pripratusiems prie "gero gyvenimo" iki globalizmo lygį.

   9 0
   Atsakyti
  • D
   Dainius 2021 birželio 19 12:39:14

   Kaip praranda kontrolę? Tiesiog vietoj bankų satelitų atsiras centrinis bankas. Centralizavimas negerai, bet tai ką jie daro dabar, tik į naudą mums. Išvengsim eilinio pinigų pakeitimo. Atminkim kad centrinis bankas leidžia ir kontroliuoja tik grynuosius, o skaitmeninius tik bankai. Tą dabar keis. Nieks kolkas nenaikins grynų. Bent jau Anglijoj. Kodėl jie mano kad bankai negerai? Nes visų pirma jie labai trapūs ir turbūt laukiama neišvengiamos griūties. O kai grius, kur žmonės bėgs? Į alternatyvas. Vat centriniai bankai ir nori kad bėgtų pas juos, o ne į crypto, ar facebook, apple ar dar kur jie neturi kontrolės. Guardian ir Respublija rašo kad centrinis bankas gali geriau patys paskirstyt skolintus pinigus, nes bankai didžiąją dalį sukiša ne ten, pumpuot pervertintas akcijas, t,y. į savo finansų spekuliacines rinkas ir taip nepasiekia mūsų. Ir tai tiesa kad geriau centrinis. Ir tai naudinga visuomenei.

   5 0
   Atsakyti
  • M
   Mindaugas 2021 birželio 19 13:01:31

   Teoriškai gal ir gerai skamba. Bet tai bus monopolija. Kas valdys centrinį banką? Kas apsaugos nuo represijų? Dabar sako kad nenaikins grynųjų. Paskui pasakys kad jų nieks nenaudoja ir panaikins. Valdžia visada priima sprendimus kad išsaugoti valdžią. Centralizacijos nauda tik tiek kas valdo centrą.

   5 0
   Atsakyti
  • M
   Mindaugas 2021 birželio 19 13:26:48

   Kodėl atsiranda pininu pakeitimas? Todėl kad jie per daug nevertėja. Nuvertėja, nes per daug prispausdina. Dabartinė ekonominė santvarka paremta 2% metinė infliacija, tai yra suinteresuota kad pinigai nuvertetu. O reguliuodami palūkanas ir sukuria visokiausius burbulus. Kokie centrinio banko tikslai?

   2 0
   Atsakyti
 • a
  aplamai 2021 birželio 19 09:03:55

  kam tos paskolos? ar ne tam, kad auginti finansinius dykaduonius? Kodėl negali valstybės gyventi iš tų pinigų, kuriuos užsidirbo? Ir dar: kas tie gudruoliai, kurie turi iš ko skolinti, kai visas pasaulis skolose?

  17 0
  Atsakyti
  • t
   tikrai 2021 birželio 19 09:05:27

   juk bet kuri šalis , paėmusi paskolą, taps neabejotinai dar skurdesnė.

   15 0
   Atsakyti
  • M
   Mindaugas 2021 birželio 19 09:14:36

   Paskolos tam, kad ekonomika nepaliaujamai augtų. Tuo pačiu auga BVP - surenkama daugiau mokesčių. Dviguba pergalė valdžiai. Ir pinigų gauni ir rodikliai gerėja. O kas nespejat paskui, tai murkdykites skurde. O skolina spausdinimo mašinėlės. Dabar kompiuteriai. Paspaus 12 klavišų ir atsiras valiutos tiek kiek reikia. Santvarka pati padirbineja savo valiutą ir už tai negauna kalėjimo.

   10 1
   Atsakyti
  • M
   Mine, 2021 birželio 19 09:39:46

   visos įmonės dirba su pelnu, iš kurio ir gali investuoti į gamybos plėtrą. Ir jokios "spausdinimo mašinėlės" nei prie ko, nes tokiu atveju visą US reikėtų sodinti į kalėjimą, o tikrumoj ta US turi didžiausią skolą pasaulyje.

   10 0
   Atsakyti
  • M
   Mindaugas 2021 birželio 19 10:03:07

   Kas USA pasodins, kai tik viso pasaulio pinigus valdo. Visi tarptautiniai atsiskaitymai tik per Swift. Visos žaliavų kainos doleriais. Pabandyk atsisakyti sistemos, gausi bloką arba karą. Tik į didesnius sunkiau įkasti. Ir tada paiškinkit iš kur tas valiutos kiekis atsirado, kad net ant popieriaus užrašyti be klaidų skaičių sunku. Kaip jos dauginasi? Kaip vienaląsčiai dalinimosi būdu? Iki 2009m daugindavosi bankų pagalba, naudojant dalinė rezervų sistema. Paskui dėl godumo perspaude ir sugriovė sistema. Nuo tada tiesiog valdžia sugalvoja skolintis o federalinis rezervų bankas (privati organizacija) viską superka ir i į ekonomiką ilieja niekinius dolerius, kurie pirmą nusėda pas turtingiausius. Kol pasiekia eilinius žmonės jo vertė nukrenta nors teoriškai turėtų būti nepakitusi. Aš nedrisciau USA vadinti įmonė dirbančią su pelnu.

   8 0
   Atsakyti
 • M
  Mindaugas 2021 birželio 19 08:34:57

  Jau tiek tų pinigų prispaudimo, kad jau reikia mažinti obligacijų paklausa. Kitaip taip kainas sukels, kad -2% palūkanos bus. Logiškai gal ir neblogai atrodytų, bet kokia tada valiutų vertė?

  4 0
  Atsakyti
 • +
  + 2021 birželio 19 07:05:40

  kas čia dabar ???

  2 0
  Atsakyti
 • b
  beveik 8 tūkst m kruopštaus darbo- šuniui ant uodegos. 2021 birželio 18 22:00:45

  Длительная потеря управления в концептуальном звене при осуществлении полной функции управления (по крайней мере длительная потеря качества управления) говорит о нарушениях в деятельности надиудейского предиктора-корректора, вплоть до его деградации до программно-адаптивной схемы управления, при которой невозможна смена концепции (и управления) без вмешательства извне.

  4 0
  Atsakyti
 • D
  Draudimai galios tokiems rimtiems rinkos žaidėjams kaip „JPMorgan", „Citigroup", „Bank of America" ir „Barclays". Jiems buvo pranešta, kad ribojimai įvesti atsižvelgiant į ankstesnius, su nesąžininga veikla finansų rinkoje susijusius, skandalus, teigia si 2021 birželio 18 21:24:18

  Ето значит, что скоро воина.

  21 0
  Atsakyti
 • T
  Tai Antzmogiai seime 2021 birželio 18 21:10:44

  gaus dar nauju avansu liaudies pederastinimui?

  28 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
 • SUKČIAI: „Swedbank“ duomenimis, per vieną dieną banko klientų konsultacijų centras gauna iki 400 gyventojų skambučių ir pranešimų apie sukčių bandymus išvilioti asmeninius interneto bankininkystės, mokėjimo kortelių duomenis ir reikalavimus patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo.
 • MEDŽIAI: valstybinių miškų urėdijos miškininkai per šią savaitę apžiūrėjo miškus ir įvertino savaitgalį didelio vėjo bei lietaus padarytą žalą – iš viso buvo išversta ir išlaužyta beveik 10 000 kubinių metrų medžių daugiau nei 100 hektarų plote.
 • BIOGRAFIJA: nevyriausybinės asociacijos Mažosios Lietuvos reikalų tarybos ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo iniciatyva susibūrė neformali Martyno Mažvydo biografijos tyrimo iniciatyvinė grupė, siekianti aktualizuoti ir suteikti impulsą naujiems M. Mažvydo biografijos tyrimams.
 • VERTINS: Europos vaistų agentūra antradienį pranešė pradėjusi Prancūzijos farmacijos bendrovės „Sanofi“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 peržiūrą, po kurios ji gali būti patvirtinta naudoti Europos Sąjungoje.
 • PAVYKO: Rusija antradienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi naują S-500 oro gynybos raketinę sistemą, ji pataikė į dideliu greičiu skriejantį balistinį taikinį - S-500 sistema, kurios maksimalus veikimo nuotolis – 600 km, yra pati pažangiausia raketų gynybos sistema pasaulyje, gebanti atremti atakas į kosmosą.
 • KEIČIASI: kartu su pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo pokyčiais prasideda ir priešmokyklinio ugdymo programos atnaujinimas - nacionalinėje švietimo agentūroje darbą pradėjo 14 ekspertų, kurie parengs atnaujintą programą.

 • ATSIVERIA: pirmą kartą po devynių mėnesių pertraukos Eifelio bokštas Paryžiuje penktadienį vėl laukia lankytojų - Prancūzijos sostinės simbolis buvo uždarytas dėl koronaviruso pandemijos.
 • SIAUTĖJA: Rytų Rusijoje plečiasi dideli miškų gaisrai - Sibiro Jakutijos regione trečiadienį ugniagesiai kovojo su liepsnomis daugiau kaip 600 000 hektarų plote, pranešė miškų apsaugos tarnyba.
 • REKORDAS: Pietų Prancūzijoje esantis kino teatras „l’Eden“, kur buvo rodomi pirmieji brolių Lumiere`ų filmai, oficialiai pripažintas seniausiu pasaulyje veikiančiu kino teatru ir įrašytas į Gineso rekordų knygą - jis buvo atidarytas prieš 132 metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar stebėsite Tokijo Olimpines žaidynes?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar stebėsite Tokijo vasaros Olimpines žaidynes?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +21 C

+12 +20 C

 

+14 +22 C

+19 +28 C

+22 +29 C

 

+25 +27 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-3 m/s

       

Nuorodos