Dauguma rusų teigiamai vertina Staliną, bet yra ir kitų neįvertintų „herojų“nuotraukos (7)

2019 balandžio mėn. 17 d. 11:38:52 Perskaitė 956

Vis daugiau Rusijos gyventojų jaučia pagarbą Josifui Stalinui ir mano, kad jis atliko teigiamą vaidmenį stiprinant šalį. Tokią išvadą leidžia daryti Levados centro surengtos apklausos rezultatai, kuriuos vakar paskelbė „Interfax“.

 

Tyrimo duomenimis, Staliną palankiai vertina 51 proc. rusų. Tai - maksimalus rodiklis per pastaruosius 20 metų. Iš jų 4 proc. „visų tautų vado“ įvaizdis kelia susižavėjimą, 41 proc. - pagarbą, o dar 6 proc. - simpatiją. Stalinui abejingi buvo 26 proc. respondentų. Jo nekenčia ir iki šiol bijo vos 8 proc. Rusijos gyventojų.

Šiuo metu daugiau kaip du trečdaliai rusų (70 proc.) yra įsitikinę, jog Stalinas suvaidino teigiamą vaidmenį šalies gyvenime. 18 proc. apklaustųjų mano, kad jo vaidmuo buvo „tik teigiamas“. Tai irgi aukščiausias per du pastaruosius dešimtmečius rusų požiūrio į Stalino veiklą rodiklis.

19 proc. Rusijos piliečių nuomonė apie Stalino vaidmenį šalies istorijoje yra neigiama.

Sociologų duomenimis, skaičius rusų, laikančių pateisinamomis SSRS žmonių aukas valdant Stalinui, viršijo skaičių tų, kurie mano, kad patirtoms aukoms nėra pateisinimo (46 proc. ir 45 proc.).

Beliko sulaukti, kada vokiečiai pradės teigiamai vertinti Adolfą Hitlerį ir pasiruošti dideles atsargas tam atvejui, kai istorijos ratas apsisuks...

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net