„Boeing“ tikisi, kad „737 Max“ galės skristi jau sausįnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 12 d. 08:48:18 Perskaitė 879

JAV aviacijos milžinė „Boeing“ pareiškė besitikinti, kad „737 Max“ lėktuvas, kuriam skraidyti buvo uždrausta po dviejų katastrofų, pražudžiusių 346 žmones, į padanges sugrįš jau sausį.

 

„Boeing“ tikisi jau gruodį gauti atitinkamą Federalinės aviacijos administracijos (FAA) sertifikatą, kuris leis iki metų pabaigos atnaujinti „737 Max“ orlaivių pristatymą oro linijoms.

„Mes taip pat dirbame ties galutiniu atnaujintų mokymų reikalavimų patvirtinimu, kuris turi būti užbaigtas iki tol, kol „737 Max“ sugrįš į komercinę veiklą. Tai turėtų įvykti sausį“, – sakoma „Boeing“ pranešime.

Anksčiau bendrovė vylėsi, kad orlaiviai pakils jau gruodį.

„Boeing 737 Max“ buvo uždrausta skristi nuo kovo vidurio, po dviejų katastrofų pernai spalį Indonezijoje ir šiemet kovą Etiopijoje.

Draudimas skristi užsitęsė kur kas ilgiau nei „Boeing“ tikėjosi, nes net ir atnaujinta programinė įranga susilaukė daugybės klausimų iš reguliuotojų ir politikų.

Praeitą penktadienį JAV oro linijos „Southwest Airlines“ ir „American Airlines“ atidėjo planuojamą „Boeing 737 Max“ sugrįžimą iki kitų metų kovo pradžios.

Pirmadienį „Boeing“ pranešė įgyvendinusi pirmąjį iš penkių esminių tikslų, būtinų norint sugrąžinti „737 Max“ į padanges, – daugiadienį programinės įrangos vertinimą skrydžio simuliatoriuje. Vertinimas būtinas, kad FAA „užtikrintų, jog programinės įrangos sistema atlieka numatytas funkcijas“.

Prieš bandomuosius FAA skrydžius su „Boeing 737 Max“, bendrovė dar turės su skrydžio simuliatoriaus ir pilotų pagalba „įvertinti žmogiškąjį faktorių ir įgulos darbo apimtis įvairiomis sąlygomis“.

„Boeing“ reikšmingai pakeitė MCAS sistemą, skirtą valdyti lėktuvo kilimo ir leidimosi kampą. Būtent su šia sistema nesugebėjo susitvarkyti abiejų sudužusių „Boeing 737 Maxų“ pilotai, lėktuvui sparčiai smingant žemyn.

Prieš pat „Boeing 737 Max“ skrydžių atnaujinimą bendrovės suformuoti pilotų apmokymo reikalavimai dar turės sulaukti FAA ir kitų pasaulio šalių aviacijos reguliuotojų palaiminimą.

„Kiekviename šio proceso etape „Boeing“ glaudžiai bendradarbiavo su FAA ir kitais reguliuotojais“, – teigiama bendrovės pranešime.


"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net