respublika.lt

Azerbaidžano kariai „apsupo“ Stepanakertą, teigia armėnų separatistai

Publikuota: 2023 rugsėjo 22 13:36:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Azerbaidžano kariuomenė yra Kalnų Karabacho pagrindinio miesto Stepanakerto pakraščiuose, todėl jo gyventojai iš baimės slepiasi rūsiuose, penktadienį AFP sakė separatistų atstovė.

 

„Padėtis Stepanakerte siaubinga, Azerbaidžano kariai yra aplink miestą, jie yra priemiesčiuose ir žmonės baiminasi, kad Azerbaidžano kariai bet kurią akimirką gali įžengti į miestą ir pradėti žudynes“, – sakė separatistų atstovė spaudai Armine Hayrapetyan.

A.Hayrapetyan, atstovaujanti separatistų vyriausybės informacijos centrui Jerevane, sakė, kad Stepanakerte ir kitose Kalnų Karabacho dalyse nebeliko daugumos pagrindinių paslaugų po to, kai Baku įvykdė žaibišką puolimą, siekdamas susigrąžinti etninių armėnų gyvenamą anklavą.

„Nėra elektros, dujų, maisto, degalų, interneto ir telefono ryšio, – sakė A.Hayrapetyan. – Žmonės slepiasi rūsiuose“.

Armėnijos separatistai sutiko sudėti ginklus po susirėmimų, per kuriuos, jų teigimu, žuvo 200 žmonių. Ketvirtadienį jie dalyvavo pirmajame Rusijos tarpininkaujamų integracijos derybų su Azerbaidžano atstovais raunde.

„Turime labai daug aukų, žuvusių ir sužeistų žmonių“, – sakė A.Hayrapetyan, nepateikdama detalių.

Rengiasi evakuacijai

Agentūra dpa praneša, kad Armėnija ruošiasi galimai armėnų evakuacijai iš Kalnų Karabacho.

Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas sakė, kad jiems priimti parengta 40 tūkst. vietų, nors būtų geriau, jei Karabacho armėnai galėtų likti savo namuose. Tačiau tai gali būti neįmanoma, sakė jis vyriausybės posėdyje: „Jei padėtis pablogės, ši problema atsidurs mūsų visų darbotvarkėje“.

ES siūlo humanitarinę pagalbą

Europos Sąjunga pasiūlė humanitarinę pagalbą Kalnų Karabacho armėnams, pareiškė bloko vyriausiasis užsienio reikalų pareigūnas Josepas Borrellis, ketvirtadienio vakarą kreipdamasis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą Niujorke.

„Vietos gyventojams skubiai reikia humanitarinės pagalbos, jiems taip pat reikia garantijų, kad bus gerbiamos jų žmogaus teisės ir saugumas“, – sakė J.Borrellis, pareikšdamas „visišką solidarumą su Karabacho armėnais, kurie išgyvena didelių sunkumų laikotarpį“.

Ketvirtadienį per derybas su Kalnų Karabacho armėnų atstovais Azerbaidžanas sutiko tiekti regionui skubiai reikalingus degalus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s