Atsistatydina „Boeing 737 Max“ programos vadovasnuotraukos

2019 liepos mėn. 12 d. 11:29:00 Perskaitė 305

Krizės kamuojamo orlaivio „Boeing 737 Max“ programos vadovas Erikas Lindbladas (Eric Lindblad) ketina atsistatydinti.

 

E. Lindbladas yra aukščiausio rango „Boeing“ darbuotojas, atsistatydinsiantis dėl „Boeing 737 Max“ krizės. Jis vadovavo „Boeing 737 Max“ programai nuo praeitų metų rugpjūčio, o dabar padės lėktuvų programą vystyti savo įpėdiniui Markui Dženksui (Mark Jenks), pranešė „Boeing“ keleivinių orlaivių padalinio vadovas Kevinas Makalisteris (Kevinas McAllister).

„Šis metas mums yra itin sunkus, pagrindinis mūsų tikslas dabar – saugiai sugrąžinti „737 Max“ į padangę. E. Lindbladas man prasitarė norįs trauktis jau pernai, o dabar mes sklandžiai perduosime vadovavimą („Boeing 737 Max“ programai) kitam žmogui“, – tvirtino K. Makalisteris.

E. Lindbladą pakeisiantis M. Dženksas anksčiau vadovavo naujo, dar nepristatyto „Boeing“ keleivinio lėktuvo programai. Tiesa, K. Makalisterio pranešime neatskleidžiama, kada konkrečiai E. Lindbladas pasitrauks iš einamų pareigų.

Po dviejų katastrofų pernai spalį Indonezijoje ir kovo 10 d. Etiopijoje, nusinešusių iš viso 346 žmonių gyvybes, „Boeing 737 Max" orlaivių skrydžiai yra draudžiami tol, kol bus išaiškintos tikslios tragedijų priežastys.

Preliminarūs juodųjų dėžių duomenys parodė, kad Indonezijos „Lion Air" ir Etiopijos „Ethiopian Airlines" pilotų valdomų orlaivių katastrofos galėjo būti panašios.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net