Atšaukiamas Baltarusijoje turėjęs vykti Europos treko dviračių čempionatasnuotraukos (18)

2021 gegužės 27 15:46:00 Perskaitė 265

Atšaukiamas kitą mėnesį Minske turėjęs vykti Europos treko dviračių čempionatas, kilus politinei krizei, kai Baltarusija priverstinai nutupdė lėktuvą, kad galėtų sulaikyti opozicijos aktyvistą.

 

„Atsižvelgdama į dabartinę tarptautinę situaciją, Valdyba nusprendė atšaukti Minske 2021 m. birželio 23–27 dienomis turėjusį vykti Europos treko dviračių čempionatą“, – ketvirtadienį paskelbė Europos dviračių sporto sąjunga (UEC).

UEC vadovas Enrico Della Casa pridūrė: „Pastaruoju metu stebėjome situaciją kartu su Baltarusijos dviračių sporto federacija, kuri dabar pavirto į tarptautinius debatus, ir šiandien per Valdybos posėdį nusprendėme atšaukti Minske turėjusį vykti renginį.“

„Mes jau ieškome alternatyvaus sprendimo suteikti dviratininkams iš 50 nacionalinių federacijų galimybę varžytis šio sezono žemyno lygmens renginyje“, – kalbėjo jis.

Toks sprendimas priimtas po to, kai Europos Sąjunga (ES) aršiai sureagavo į incidentą, kai iš Atėnų į Vilnių skridęs aviakompanijos „Ryanair“ lėktuvas buvo priverstinai nutupdytas Minske ir iškart po to sulaikytas juo skridęs opozicijos žurnalistas Romanas Protasevičius.

ES po incidento uždraudė į bloko oro erdvę įskristi Baltarusijos orlaiviams ir paragino ES oro linijas vengti Baltarusijos oro erdvės.

Tačiau ilgametis šios šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka savo ruožtu teigė, kad tokiu veiksmu buvo siekta „apsaugoti žmones“ ir elgtasi teisėtai.

Jis pareiškė, kad jo adresu skriejanti kritika tėra dar vienas jo oponentų bandymas paminti jo valdžią ir apkaltino juos pradėjus „hibridinį karą“ prieš Baltarusiją bei peržengus „sveiko proto ir žmogiškos moralės ribas“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net