Antra koronaviruso banga su tuščiu biudžetunuotraukos (13)

2020 gegužės mėn. 15 d. 11:35:19 Perskaitė 2241

Ne taip seniai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis džiaugėsi, kad silpstantis užkrato plitimas ir esą praeitas pandemijos pikas leidžia galvoti apie karantino švelninimo priemones. Visgi, panašu, tokių pokyčių ukrainiečiams gali tekti palaukti.

 

Vinicos srities gubernatoriaus Vladislavo Skalskio teigimu, regione fiksuojami antrosios koronaviruso bangos požymiai. Tokią informaciją išplatino „Strana.ua“.

Iš viso Vinicos srityje patvirtinta 580 koronaviruso atvejų. Ligoninėse gydoma 70 pacientų, 8 iš jų - vaikai. Aštuonių infekuotųjų būklė ypač sunki ir jiems atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija. Koronavirusas nusinešė ir šešių žmonių gyvybes.

Beje, tai - ne vienintelė bloga žinia Ukrainos gyventojams. Buvęs šalies finansų ministras Aleksandras Daniliukas pareiškė, kad įveikti pandemijos sukeltą ekonominę krizę nebus lengva, nes šalies biudžete tam tiesiog nėra pinigų. Tai pranešė „Gordonua.com“.

„Atvirai ir atsakingai pareiškiu - biudžete pinigų nėra. Tačiau nepaisant to, išlaidų medicinai ir socialiniam sektoriui dabar mažinti negalima“, - sakė A.Daniliukas. Jo nuomone, norint įveikti krizę, „Ukrainai kaip galima greičiau reikia gauti tarptautinę Pasaulinio valiutos fondo, Pasaulinio banko ir panašių institucijų paramą.“

Užsikrėtusiųjų Ukrainoje skaičius siekia 14,5 tūkst., mirusiųjų perkopė 400.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net