Ajatola A.Khamenėjus: Vakarai per silpni, „kad parklupdytų Iraną“nuotraukos (2)

2020 sausio mėn. 17 d. 12:28:40 Perskaitė 1145

Irano dvasinis lyderis ajatola Ali Khamenėjus per svarbią religinę ceremoniją Teherane nevengė naujų verbalinių atakų prieš JAV ir Europos partneres. A. Khamenėjus, kuris oficialiai yra Teherano imamas, pirmą kartą nuo 2012 metų sostinėje vadovavo penktadienio pamaldoms. Ceremonijoje dalyvavo tūkstančiai tikinčiųjų, informuoja agentūra AP.

 

Vakarai per silpni, „kad parklupdytų iraniečius“, - sakė A. Khamenėjus. JAV prezidentas Donaldas Trumpas, anot jo, yra „klounas“, kuris nori Iranui į nugarą suvaryti „užnuodytą durklą“. Dalyvavimas JAV nukauto Irano generolo Qassemo Soleimanio laidotuvėse esą parodė, kad iraniečiai remia Islamo Respubliką.

Pasak A. Khamenėjaus, ir europiečiais negalima pasitikėti, kai kalba eina apie branduolinį susitarimą. Jų mėginimas daryti spaudimą Iranui, anot jo, nesuveiks. Vokietija, Prancūzija ir Didžioji Britanija šią savaitę aktyvavo sutartyje numatytą ginčų sprendimo mechanizmą.

Po netyčinio Ukrainos keleivinio lėktuvo numušimo praėjusios savaitės trečiadienį šalies politinė ir religinė vadovybė sulaukia didelio spaudimo ir pačiame Irane. Ji tik po kelių dienų neigimo pripažino numušusi lėktuvą su 176 žmonėmis. Tai sukėlė gyventojų protestus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net