A.Guterresas: JT metinis biudžetas gali išsekti jau spalio pabaigojenuotraukos (2)

2019 spalio mėn. 08 d. 09:29:28 Perskaitė 957

Jungtinių Tautų (JT) metiniame biudžete yra susidariusi 230 mln. dolerių dydžio skylė, pareiškė JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas, įspėdamas, kad organizacijos lėšos gali pasibaigti jau spalio pabaigoje.

 

Laiške, skirtame 37 tūkst. JT sekretoriato darbuotojų, kurį pavyko gauti naujienų agentūros AFP žurnalistams, A. Guterresas teigia, kad tam tikros „papildomos skylių užkamšymo priemonės“ turės būti priimtos, jog būtų užtikrintas sklandus atlyginimų išmokėjimas darbuotojams.

„Valstybės narės sumokėjo tik 70 proc. visų lėšų, reikalingų mūsų 2019-ųjų veiklai. Tai reiškia, kad rugsėjo pabaigoje mums trūko 230 mln. dolerių. Yra kilusi grėsmė, kad lėšų atsargas mes išnaudosime iki mėnesio pabaigoje“, – perspėjo A. Guterresas.

Kaip galimus išlaidų mažinimo būdus A. Guterresas minėjo konferencijų ir susitikimų atidėjimą ir paslaugų spektro sumažinimą. JT generalinis sekretorius taip pat siūlo imtis priemonių taupant energiją ir apriboti oficialias keliones, vykstant tik į būtiniausius vizitus.

Anksčiau šiemet A. Guterresas jau prašė JT valstybių narių padidinti įnašus į JT biudžetą ir taip užkamšyti biudžete susidariusią skylę, tačiau daugumą šalių atsisakė, teigė vienas su anonimiškumo sąlygą kalbėjęs JT pareigūnas.

„Galų gale atsakomybė už mūsų finansinę sveikatą gula ant valstybių narių pečių“, – laiške tikino A. Guterresas.

Neįskaičiuojant taikos palaikymo operacijų išlaidų, JT biudžetas 2018-2019 metams siekia 5,4 mlrd. dolerių. Jungtinės Valstijos skiria 22 proc. lėšų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net