Ypač brandaus parlamentarizmo stebuklasnuotraukos (28)

2019 spalio mėn. 17 d. 13:15:11 Perskaitė 6408

Sukurtas precedentas, jog Seime svarbius sprendimus gali priimti 10-ies narių futbolo komanda ir 1 vartininkas. O visa kita - tik skaičiuojantis, vis iki 71-o nesuskaičiuojantis priedas. Tik publika, užvakar pabėgusi iš stadiono. Et, o gal vertėjo neišsigąsti ir pabandyti? Juk balsavimas būtų buvęs slaptas.

 

Nes dabar Lietuva turi Seimo daugumą, susidedančią tik iš 7 politikų. Ir Seimo mažumą, susidedančią iš 2 seimūnų. Ir vieną politinį neapsisprendėlį, sugadinusį biuletenį. Matyt, mieguistas užrašė „Labanakt“. Be to, turime, o gal ir turėsime Seimo pirmininką, kuriuo pasitiki tik 7 parlamentarai. Ir tik 2 nepasitiki. Pasitikėjimas tiesiog stulbinantis. Raskite bent vieną kitą demokratinę valstybę, kur parlamento „spykeriu“ nepasitikėtų tik du oponentai.

Gal tiek ir užteks? Vienuoliktuko? Bus lengviau priimti kitų metų biudžetą. Mažiau bus klausimų Vyriausybės nariams. Galų gale, ir visuomenei pabodo nuo pavasario besitęsiantis futbolas. Vieni Seimo pirmininką bando išspirti, o kiti atspirti atgal. Į aikštės vidurį. Na, toks vietinės reikšmės pranckiexit.

Cirkas tik dabar? Toli gražu. Cirkas prasidėjo anksčiau. Kai viena pusė, laukdama posėdžių, vis karštligiškai skaičiavo, ar pavyks surinkti 71 slaptą balsą. Ir vis pritrūkdavo. Nes vis kas nors išvykdavo į komandiruotes. Artistai pageidaujami ant scenos. Ne užsienio užkulisiuose. Tegul sėdi namie. Valdantieji galėjo maloningai pasiūlyti, kad į komandiruotes skraidytų tik opozicija. Esą mes kitokie. Valstybės pinigus taupome. Išlaidaukite, tratinkite be mūsų. Et, nesusiprato. Bet dar galima prisitaikyti prie naujojo parlamentarizmo. Sukviesti į neeilinį-naktinį Seimo posėdį 7 „valstiečius“. Naująją mūsų parlamentarizmo daugumą. Tik be naktinių marškinių. Kad vienbalsiai atšauktų V.Pranckietį. Ir vienbalsiai išrinktų „spykerį“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net