Viskas. Reikia priversti balsuoti tinkamainuotraukos (30)

2019 gegužės mėn. 18 d. 08:37:15 Perskaitė 3633

Ar balsavote už dvigubą pilietybę praėjusios savaitės referendume? Neskubėkite prisiminti - visai nesvarbu, balsavote „už“ ar „prieš“. Valdžia padarys viską, kad pasų dalybos kuo greičiau prasidėtų.

 

Šiuo klausimu kone visos partijos vieningos - nori žūtbūt pagerinti Lietuvos piliečių statistiką. Kad ir kiek jiems kartojame, jog iš emigrantų lietuviškos pilietybės niekas neatiminėja, vis tiek demagogiškai aiškina: tai svarbu bene milijonui išvykusiųjų! Tačiau pažiūrėkime į oficialią statistiką - Užsienio reikalų ministerija skelbia, kad 2018 m. 982 mūsų žmonės neteko Lietuvos pilietybės, nes įgijo kitos šalies pilietybę (2017 m. - 720, 2016 m. - 744). Kur tie masiniai atiminėjimai, šimtai tūkstančių laužomų likimų?

Nors referendumas dėl dvigubos pilietybės, objektyviai žiūrint, praloštas, suinteresuotieji tikrai nenurims. Vieni aiškina, kad tai buvo tik repeticija, kiti - kad reikia referendumo reikalavimų kartelei nuleisti, tuomet, mažesnį barjerą įteisinus, vėl klausti žmonių. O štai Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paragino pasų dalybų įteisinimą įrašyti į visų partijų, kurios dalyvaus artėjančiuose Parlamento rinkimuose, programas! Štai tau kokie ideologijų skirtumai ir nuomonių įvairovė! Jeigu jau taip atvirai brukamas vienas „teisingas“ pasirinkimas, gal reikėtų paprasčiausiai įpareigoti žmones nubalsuoti „tinkamai“. Kam leisti pinigus keliems referendumams? Tereikia biuletenyje įrašyti vieną atsakymą „Sutinku“, o prieš referendumą užsukti gyventojams dujas, vandenį, atjungti elektrą. Grąžinti visas paslaugas, tik rinkėjui pateikus vaizdo įrašą, kaip „teisingas“ biuletenis metamas į balsadėžę... Ne, lietuviai „pasikaustę“ šiuolaikinėse technologijose, vaizdo įrašą suklastos. Šitiems reikia ir internetą atjungti. Tuomet daryti paprastai - biuletenio nemesti į dėžutę, o pateikti rinkimų komisijos nariui, kad šis patikrintų ir savo atsakingai suraitytu parašu patvirtintų, jog pareiga atlikta tinkamai.

Skamba absurdiškai? Panašu, prie to einama. Brukama „per negaliu“. O kai valdžia ką nors taip primygtinai kiša, net dvigubos pilietybės šalininkas susimąsto, kad kažkas čia ne taip. Kažkas nešvaru. Gal kieno nors užsienyje gyvenanti žmona nori, tarkim, būti ir Ispanijos pilietė? O gal be lietuviško paso nepavyksta susigrąžinti turto sostinės senamiestyje?

Minčių kyla įvairių ir jos turi teisę būti. Kaip ir žmogaus pasirinkimo laisvė, kad ir kokia klaidinga ji valdžiai atrodytų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net