Vidmantas MISEVIČIUS: Farsas pavadinimu „Seimas“nuotraukos (99)

2021 balandžio 27 06:00:00 Perskaitė 3931

Ne taip seniai rašiau, kad nepasitikiu politikais. Nė vienu iš tų, kurie dabar yra Seime. Ir tam turiu svarių argumentų. Apie valdančiuosius su PIŠ (premjerė Ingrida Šimonytė) ir jos klounų komanda, vadinama „ministrais" arba „ekspertais", net nekalbu, bet ir opozicija nedžiugina.

 


Pažiūrėkime, kuo pasižymėjo dabartiniai tautos išrinktieji, nuo kurių baigia nusigręžti ir paskutiniai jų rinkėjai. Seimo pirmininkė Viktorija susimovė kažkodėl žurnalistu vadinamo A.Tapino tuščių dėžių istorijoje. Seimas, valdančiųjų ir, tikėtina, jiems pritarusių socialdemokratų, kurių Seimo vicepirmininkas J.Sabatauskas „visai niekaip nesusijęs" su B.Sabatauskaitės paskyrimu į Lygių galimybių kontrolierės postą, skubiai atleido iš pareigų LGGRTC vadovą. Galiausiai buvo priimtas visuotino šeškų, šunų ir kačių čipavimo įstatymas. Jau net matau, kaip dekriminalizuotos žolytės „užpešę" seimūnai duodasi po rajonėlį ir gaudo bei čipuoja valkataujančias kates.

O jei rimtai, tai jie atrodo apgailėtinai. Esantys valdžioje turbūt jau patys nebesupranta, ką daro. O esantys opozicijoje kalba ir, bent kol kas, nedaro nieko. Juk užtektų kelių paprastų žingsnių ir viskas stotų į savo vietas. Tarkim, neseniai su P.Gražuliu pašokę vieno, tikiuosi, be klientų liksiančio klubo treneriai neteko darbo. Galėtų koks nors Seimo žmogaus teisių profesionalas užstoti atleistus trenerius. Galėtų, bet to nedaro.

Arba visuomenei jau isterišką juoką keliantis „karantinas". Galėjo atėjusieji į valdžią tiesiai šviesiai pareikšti „130 punktų plano neturime, kaip elgtis šioje situacijoje - nežinome, todėl, solidarizuodamiesi su tauta, kol žaisime karantinus, įsipareigojame atsisakyti visų priedų bei privilegijų ir gyventi gaudami 260 eurų per mėnesį ". Ir opozicija galėjo jiems pritarti bei parodyti, kad gyventi gaunant tokio dydžio pajamas yra realu. Deja, nei vieni, nei kiti to nepadarė. Tragikomiškas spektaklis tęsiasi...

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net