respublika.lt

Valgytojai - straipsnio komentarai:

 • M
  Macas 2020 birželio 30 08:57:45

  Liberastai tai komunizmo šmėkla

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nu,Čierkuti,netropinai su raštu? 2020 birželio 28 21:51:41

  Brač,tik keli landsberginiai atsišaukė.Vakarienės metu ir pasakoju savo prisiagai apie tą straipsnį.Dukra kad supyko.Sako gana čia šnekėt tomis temomis.Tai va ir mįslinu,kad jaunimui smAgenai jau išplauti,o mums reikia dėt pastangas juos šviesti,kad nenubalsuotų už drg Landsbergio chuntą.Asmeniškai aš pats nepasiilgstu tarybų,bet kad tada ramiau buvo gyvent-faktas.Virš šimto(102)kvadratų buto žiemos mokestis buvo 18 rublių.O gaudavau,juodu darbu uždirbdavau gerus pinigus.Vidurkis metinis 360-380.Bet patikėkit,koc i netoks baisus pijokas,ale mašinos neturėjau.Panešiotos ,bet brangios nenorėjau,o naujai brangenybei vis dėlto pinigėlio trūko.A,dėl poilsio kurortuose niekada netraukė ir dabar netraukia.Į Palangą šautuvu nuvarytas enciklopedijas kambary skaitydavau.Nesakau,kad gerai jaučiausi tik po išmetamuoju vamzdžiu,bet smėlis ir tie taukuoti pūzai man prie širdies nebuvo.Iki išsiderėjau namus dabot tą poilsio dekadą.Dabar gyvenasi geriau,bet yra baimė,kad rusai puls Jukniaučienę...

  0 0
  Atsakyti
 • p
  parmazonas 2020 birželio 28 20:38:10

  Nei komunistu buvau,nei aukštųjų mokslų krimtau.Žiūriu skelbimas,kad reikalingas toks ir toks ,o butas po metų.Kadangi dirbau katilinės viršikinyku už 110 (sviesto xotj ž*poj jieš),tai nuvažiavau apsižiūrėt.Ten jau buvo vienas pusiau beįsidarbinantis,bet aš,prie visa ko turėjau profesionalo teises,tai mane ir pasirinko.Po metų tikrai gavau dviejų kambarių butą.Po penkių atsirado antras vaikas(dukra)ir man pasiūlė namą.Taip,taip-namą.Negalėjau patikėti tuo,tai net kažkaip tai laužytis ėmiau,kad neva gal ten bus šalta bus ir paistyt nesąmones.Tu,sako,pagalvok.Tai buvo balandį,o per reveliucijos šventes savo manatkes ėmiau dėstyt tuščiuose kambariuose.Alytnamis man iškrito.Du aukštai,rūsys,garažas po apačia...Niekam nei pinigų,nei pažadų stot į komunistus ar šūdan kokian tai.Nu,tady dabar pavarykit ,kietiakai,ant manęs.Nuo 79 -ų tenaus gyvenu i da vis gyvas koc yra 70.

  0 0
  Atsakyti
 • Ė
  Ėš Jeniškėle 2020 birželio 28 20:20:03

  ,,Žveng žirgelis lankoj,kukurūzas terboj,stovi mano mergužėlė prie duonelės eilioj...''Prie Nikitos atsimenat blynus iš kukurūzinių miltų,a?Kiek nedėsi riebalo-ansai prapuola kažkur,blynas lūžta per pusę.Mokykloj buvo kokia tai išimtis baltoms bulkutėms.Tai ,,dežurnas''klasėj sudarydavo sąrašą kam ir kiek.Neatsimenu,gal buvo ir limitas.Tai va buvau tuo ,,dežurnu''ir nunešiau bulkučių užsakymą valgyklon.Kaimiečiai tada daugiausia užsisakydavo.Nueinu per ilgąją pertrauką,o ten ne baltos ,šonais sulipusios bulkutės,o kukurūzinės.Paviršius kietas,o kepant jos neišsipūsdavo į šonus,o susitraukdavo.Na tokie nedideli batoniukai...Atnešiau dėžę ,,zakazo''...Dieve,kaip jie mane tais batoniukais ėmė būbinti.Galva buvo guzuota.Lyg aš kaltas,kad tąsyk apmovė mokyklą su bulkomis.Ai,tada ir Chruščiovas su Maucedūnu susipyko.Bene 64 -i metai buvo.O jūs nostalgija...

  0 0
  Atsakyti
 • O
  Ona to Aitvarui 2020 birželio 28 10:07:14

  Tamsta esate neraštingas žmogėnas,neigiantis viską,kas tikrai buvo.Matyt,tamsta,visur pakiši užpakalį,kad tuo įtarinėji ir kitus,Buvo įstatymai,kurie numatė butų suteikimą jauniems specialistams ir daugelis juos gaudavo.Kas kad chruščiovkėje?Dabar jokių negauna,nebent tampa "socialiai remtinais".

  0 0
  Atsakyti
 • M
  Mikas > aitvarui 2020 birželio 27 19:18:36

  Baigiau kauno pol. inst. KPI Paskyrimą gavau dirbti Tauragėje.Atlyginimas 120 rub.. Pasiūlė bendrabutį ar nuomuotis .Važinėtis po sąjungą galėjai laisvai ir visur.bilietai buvo nebrangus , tiesa tik traukiniais.važiuoti Norėjai užsidirbti, galėjai vasara melioracijoje 250-280 rub į mėn, Patekti ten buvo problematiška daug norinčių.Mokytojai gaudavo į mėn. virš 200 rub tiksliai nežinau bet jie nesiskundė kad maži atlyginimai.Didelės gamyklos statydavo savo darbininkams daugiabučius.Kai po kiek laiko dirbau nedidelėje statybos įmonėje , tai ji pastatė du aštuonbučius ir vieną dvylikos butų namą ir davė butus dirbantiems.Dirbančių įmonėje buvo tarp 80- 90.

  0 0
  Atsakyti
 • D
  Draugas 2020 birželio 27 18:56:58

  Graužiuosi kodėl aš ne negras ne arabas ne pabėgėlis?50 metu darbo stažas menka pensiją brangūs vaistai brangiai butas maistas kasdien brangsta. Blemba juk tie ale nuskriaustieji tą VISKA !gauna veltui vakarų valstybėse!!!!!!!!kodėl aš gimiau baltas?kodėl visą amžių dirbau ir tebedirbu?????p.s pamiršau jie kas mėnesį smulkiom išlaidoms gauna į rankas 1000euriuku. Dieve aš sunkiai dirbdamas tiek uzdirbu per du mėnesius

  0 0
  Atsakyti
 • T
  To Nepanasu, kad jus gyvenot Lietuvoj 2020 birželio 27 17:50:04

  Matyt buta gavai blokinej chruscevkej uz kysi .. ir giriesi, jau patyletum apie sovietmecio gyvenimo kokybe.. gerai gyveno ck aparatas, spekuliantai, dauguma egzistavo savo sovietiniam skurde gyvendamas sviesaus rytojaus iliuzija uzsigerdamas degtine savaitgaliais

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nepanasu, kad jus gyvenot Lietuvoj 2020 birželio 27 14:44:33

  Tamsta esate neteisus. Ir pats esate landsberginiu durniu gimines. Kaip jaunas specialistas po triju metu gavau buta. Ir alga buvo 100rubliu. Ko pilnai uztekdavo pragyvenimui: knygoms, teatrams, kinui. Kiekviena vasara vaziuodavom i Kryma arba i kalnus. Uz buto aptarnavimus mokejau 2 rublius. Po to vieno kambario buta Vilniuje issikeiciau i dvieju Klaipedoje, kur ir dabar gyvename. O ziguliuka tetis isigijo pagal eile uz 5 tukstancius, nes dirbo dvejuose darbuose. Be kita ko, mama gavo keturiu kambariu buta {nemokamai}, nes gyvenom septyniese. Taip pat tevai pasistate garaza ir isigijo soda, o ten ir nameli pasistate. Visa tai liko mums su broliu. O mano sunus isvaziavo dirbt i Anglija, nes dabar saziningai dirbant, nieko neuzsidirbsi. P.S. Tevai nebuvo joki partiniai, kaip ir as, todel i uzsieni, kaip kokia grybauskaite ar landsbergis isvaziuoti negalejom.

  0 0
  Atsakyti
 • a
  aitvaras 2020 birželio 27 13:10:44

  Man tai juokingiausia,kai kokia kvaisa raso,kad prie rusu okupantu,per tris metus buta uz aciu gavo.Matyt uodega kam pakiso,nes as 15 metu laukiau eileje,kad uz savo pinigus nusipirkciau koperatini.Dar vienas aferistas raso,kad uz rubli pietus pavalgyti galejo,tik pamirso pridurti,kad tu rubliu i menesy 150 uzdirbdavo.Lietuviai vaziuodavo i Sibira dirbti ir tai retas per tris metus buta gaudavo.O pas ta rasancia matyt subine gera buvo,o ir kokiam matyt saugumieciui ar partiniam pakiso.Dar vienas asilas raso,kad uz 12 tukstanciu,nauja ziguli nusipirko.12 tuks. uzdirbti prie bandito ruso,reikejo dirbti astuonis metus.Idomu,per kiek metu dabar nusipirktu?

  0 0
  Atsakyti
 • D
  Draugas 2020 birželio 27 09:02:27

  Vaizdas.kad jau viso pasaulio banditai ir padugnės jau Vokietijoj

  0 0
  Atsakyti
 • t
  teisingumo vardan 2020 birželio 27 06:50:34

  o ne utopija yra amžiams atsisėst savo artimajam "ant sprando" ir tokiu supaprastintu būdu palengvint SAU gyvenimą. Dar neblogai būtų baigt įdiegt kastų sistemą ,kur pagrindinius darbus Žemėje nudirbantys ir materialias ir ne tik gėrybes sukuriantys dar būtų priskirti "neliečiamųjų" kastai ( mūsų runkelių analogas) ,ania?

  0 0
  Atsakyti
 • >
  >> Hans 2020 birželio 27 01:45:55

  JUs gal ne taip supratote. Nostalgija jauciu seniems geriems laikams. O jus kalbate apie Rusija ir emigrantus. Rusijoj dabar toks kapitalizmas, kad blogesnis net uz musu. Ir liberalus globalizmas tuo paciu. Valstybe sedi Rusijos centrinio banko kiseneje ir beveik 70% akciju priklauso anglosaksams, o jam vadovauja vokietis sorosistas G.Grefas, kuris turi daugiau galiu negu Putinas. Taip yra dabar. O tada buvo faina.

  0 0
  Atsakyti
 • H
  Hans 2020 birželio 26 23:11:22

  Atsakau nostalgijai........?rasote apie.sovietu rojų...deja.is.rusijos.ir.kazahijos.atkomandiruoti.rusu.veltedziai.vokietijoj.jaucias.ypac.gerai...nedirba.butas.apstatytas.veltui..mokesciu.ner.gydymas.veltui.darzeliai.veltui.vaiku.pinigai.visokios.dar.pasalpos.atostogu.bedarbiai.kazahai.varineja.i.ispanija.italija.it.ttir.ju.milijonai..na.o.vokieciai.dantis.sukande.aria..kol.vokietijoj.tebera.komunistu.valdzia.....kiek.tik.ilgai.tas.tesis

  0 0
  Atsakyti
 • g
  gid 2020 birželio 26 20:44:15

  taip tereikia prisileisti juodaodziu,ir plakatus iskabinti BLACK LIVE IS MATTER,gyvensim,kaip zydai prie vokieciu,o parazitu tiktai dauges.

  0 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2020 birželio 26 12:47:46

  dabartines sistemos net vadinti kapitalizmu nebegalima. Kapitslizmas remesi gamyba ir konkurencija. Nuo 1998, kai FRS neleido bankrutuoti apsivogusiems bankams, uzpyle juos tusciais doleriais, prasidejo finansine diktatura. Bankai buve ekonomikos dalimi, tspo fasistines finansines diktaturos vadovai. Yra FRS, kuria valdo Virusas Bitininkas, jam tarnaujancios tarptautines korporacijos ir Banko biteles oliharkai. Saliu vadovai, skiriami FRS, privalo sudaryti geras salygas oliharkams savo salyse. Oliharkai kuria produkta Bankui. Net ir 1 milijarda doleriu turintis oliharkas, yra tik Banko vergas, panaudojantis savo reikmems juokinga, kaip jam atrodo, SAVO pinigu dali. Realiai visi pinigai yra Banko. Realiai, Banka reikia daryti tik buhalterine istaiga, valstybes istaiga, pavaldzia valstybes vyriausybei. Dabar, fasistineje finansineje diktaturoje visi saliu bankai priklauso FRS. Panaikinus FRS fasizma, gris kapitalizmas, gales konkuruoti su Kinijos socializmu.

  0 0
  Atsakyti
 • O
  Ona 2020 birželio 26 11:29:39

  Čekuti,rašote "madingai",bet neteisingai.Kliedesiai ir melas.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nostalgija 2020 birželio 26 07:15:34

  Kuo toliau tuo labiau pasiilgstu anu laiku. Darbas garantuotas. PO triju metu, kaip jauna specialiste gavau buta {nemokamai} Gydymas, darzeliai nemokami. Kiekvienais metais atostogos prie juros, kalnuose.Pencija nuo - 55metu. Na, vieno negalejom igyvendinti, tai kelioniu i uzsieni, kaip grybauskaite ar landsbergis. Bet i partija vistiek nestojom.

  0 0
  Atsakyti
 • S
  Safyras 2020 birželio 26 06:20:16

  Kai bandoma iš brangių ir pigių, jau netekusių galiojimo maisto produktų daryti kokteilį, tai ir dažniausiai toks valgis būna ne tik neskanus, bet ir gali smarkiai sveikatą pagadinti. Kas gyveno visose santvarkose, matė pasaulinius karus, tai jų vertinimas yra toks: jei buvau ponas ir netekau visų savo turtų, tai kalti piemenys, o jei buvau piemuo ir tapau ponu kitų sąskaita, tai tada jau gerai... Savikaina ir pelnas niekur nedingo, net bemokslis gali tai suskaičiuoti aritmetikos, o ne aukštosios matematikos pagalba... O jau sukčiauti ir meluoti žmogus išmoksta anksti, nes dažnai su teisybe toli nenueisi, o melų būna tokių gražių...

  0 0
  Atsakyti
 • T
  Tam : 2020 birželio 26 04:23:48

  Na,tavo,spekuliante,dalia skiriasi nuo mano. As dirbau po visas siberijas,o dabar - po visa ES. Ir Lada Niva 1985 metais turejau uz 11,o ne 25 tukstancius. Nauja,o ne padevetas,kaip dabar. Sakai veze? O ka veze!? Ogi tuos,kurie isnaudojo savus bendrapiliecius,kuriu artimieji isejo i miska plesti ir prievartauti,zudyti. Juos ir paskunde savi,o ne pirstu parode Maskva! Mano seneliai,nesmulkus zemvaldziai,gule,kele ir valge kartu su samdiniais,atsiskaitydavo,o ne isvarydavo pries Kaledas be nieko - ju nei skunde,nei veze! Nei rusai,nei vokieciai. Amzinatilsi Motina ir du jos jau aa broliai,garsus Lietuvoje istorikai,sildesi ganydami kojas karva6udy,kaip ir tie,kur tu vadini pijokais ir raudonais! Sakai,zekai kanalus kase? O dabar,kai zekai daro vienetinius baldus,kastominius mocus ir stato fazendas prokurorams,o viska apmokame tu ir as - geriau!?? Tavo galvoje ideologija,mano - issilavinimas ir praktika. Nesutarsim! Per dideli skirtumai. Vistiek - sekmes!

  0 0
  Atsakyti
 • t
  to to tam 2020 birželio 25 22:23:11

  gal pradedam nuo to kaip tas gėris buvo kuriamas? Kiek tūkstančių geriausių Lietuvos žmonių sušaudyta, kiek išvežta vergovei į lagerius. Ubagų, pijokų, valkatų, nevežė. Jiem netgi kokią karvę ar paršą duodavo iš tremtinių turto. Kiek tremtinių ten ir liko, numarinti badu ir nepakeliamu darbu. O jų turtą arba nusavino arba išgrobstė tokie kaip tu. Toliau - buvo keli kiek lengvesni metai. Bet tapo Reiganas jankių prezidentu, užvyniojo žvaigdžių karus. Idiotai komunistai iš paskui. Va tada net triusikų nebuvo. Pirkdavau dolerinėj. Per kiek metų iš algos, nevogdamas, galėjai nusipirkt naują žiguliuką? 1988 m Lada sputnik Kauno turguje traukė 25 000 rublių. Puikiai pamenu, pats pirkau, tik Rusijoj. Nevokdamas, bet prie algos turėjau pagalbinį daržovių ir gėlių ūkį. Kurį, beje, driskiai proletarbolševikai pastoviai skundė. Bet įkast negalėjo, nes vykdomo pirmininko VAIRUOTOJAS buvo buvęs klasiokas. Tai jei vairuotojas buvo valdžia, kas buvo partinė sekretorė?

  0 0
  Atsakyti
 • z
  zero 2020 birželio 25 21:51:07

  gyvenau prie sovietu ir stipendija gaudavau ir tevai buta gavo ir papietauti uz 1rubli buvo galima o vaikam pietus mokykloje kainavo 35 kapeikas buvo kelialapiai i sanatorijas uz simboline kaina ir niekas nebadavo nereikia meluoti

  0 0
  Atsakyti
 • T
  Tam to 17.34 : 2020 birželio 25 19:40:49

  Nu jo,prie komunistu dirbom po 14 val,be "balto" atlyginimo,dalies stazo,uz puse komandiruotpinigiu,ar ne? Kiekviena imone turejo po 15 ivairiu direktoriu,kaip dabar,ju vaikai sedejo vadybose,o viska uzdirbdavo "issinuomoti" uzsienyje vergai,kaip dabar! Zmones neturejo darbu,o benamiu buvo pilni kolchozai! Vaiku nemokamai nemoke,nemaitino,po ekskursijas po visa TSRS neveziojo... Nezinojom,kad dirbsim,po kiek metu turesim buta,masina,pensija. Baisuuuuu,kaip tada buuuuvo! Net anegdotu apie vadus nemoznejo provyti,a! Nu,syjaubas!

  0 0
  Atsakyti
 • B
  Barbosas 2020 birželio 25 18:35:11

  Ar as kazko nesupratau? Angela Merkel pasikvietusi aibe pabegEliu is AziAfrikos i palaimintaji Deutschlanda - raudonoji komuniaka? Visa ES - marksistai-leninistai? Lietuvos valdzia, pramusinejanti ES kuo daugaiu pabegeliu i LT gyventi uz musu pinigus - K.Markso pasiekejai? Mylimas profesorius, tikriausia, kanopas pakratys, si straipsni perskaites! Autoriau! Lietuvos tema siame komunistiniame bardake neatskleista! Neuzskaityta!

  0 0
  Atsakyti
 • t
  to 17:34 2020 birželio 25 18:32:06

  papasakok kada buvo kitaip? Pie komunistų - tai net ne išnaudojimas o juoda vergovė buvo. Amerikinis negras daugiau teisių turėjo negu tarybinis tremtinys ar z/k. Bent žinai kas tas yr z/k? Ant z/k kaulų Belomor kanalą pastatė.O kokias teises turėjo kolchoznikas? Plačiojoj tėvynėj net pasų neturėjo, Lietuvoj kolchozinis darbo stažas prapuldavo jei žmogus išeidavo kitur.

  0 0
  Atsakyti
 • A
  Aukso veršis 2020 birželio 25 18:05:39

  Štai ką pridarė tie banditai Marksas ir Engelsas.

  0 0
  Atsakyti
 • A
  Autoriau, 2020 birželio 25 17:34:12

  o tu pabandyk nevalgyti! Juk tai - toks blogis... Kad net iteisinti vergovinius darbo santykius ne griekas,ar ne? O gal pabandome atvirksciai!? Gal ta "darbscioji geniju mazuma" tegu pamegina islaikyti mus visus,o ne mes visi ju mazuma!? O gal demokratija,kuria meluojame ispazistantys - jau mazumos valdzia!? Ko tik neprikliedesi uz pinigus,turciu vagiamus is darbo zmoniu! Tik,neskubek. Dar yra menanciu,kad buna kitaip! Palauk,kol jie ismirs ir liks tik propagandinio "mastymo" feisbukine banda.

  0 0
  Atsakyti
 • A
  Autoriau 2020 birželio 25 17:03:58

  Samprotauji kaip leitenantas Dubas is J.Haseko romano

  0 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • REKONSTRAVIMAS: Kauno rajono kurortinei teritorijai priklausančiame Kulautuvos miestelyje pradėti Akacijų alėjos ir V. Augustausko gatvės rekonstravimo darbai, kurių vertė – 2,29 mln. eurų.
 • STOVYKLOS: švietimo įstatymo pataisose -  siūlymas 7-16 metų vaikams iš valstybės biudžeto apmokėti kasmetines edukacines 5-7 dienų trukmės stacionarias vasaros stovyklas.
 • PRIPAŽINIMAS: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) laboratorija pelnė tarptautinį pripažinimą - ISO akreditaciją vaistų ir vaistinių medžiagų tyrimams.
 • NUTRAUKĖ: JAV teisingumo departamentas trečiadienį pranešė nutraukęs 33 Irano valstybinių žiniasklaidos portalų bei trijų Irako grupuotės „Kataeb Hezbollah“ portalų techninį palaikymą (jie buvo JAV priklausančiuose domenuose, taip pažeidžiant sankcijas).
 • SLALOMAS: nemažai dalyvių bei stebėtojų sutraukė Kauno rajone automobilių slalomo varžybos, kurias karantinas iš 2020 metų tradicinių velykinio ir kalėdinio turnyrų nustūmė net į šių metų vasarą.
 • MIGRANTAI: Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną (iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos).
 • KOPLYČIOS: Vilniaus arkikatedroje atvertos 70 metų buvusios uždarytos koplyčios, kuriose Katedros lankytojai galės melstis, apžiūrėti restauruotą Šv. Vladislovo koplyčios kupolą bei sugrąžintą XVIII a. zakristijos spintą, kuri pastaruosius 30 metų buvo eksponuota Lietuvos Taikomosios dailės muziejuje.
 • SPORTAS: Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

 • NELAIMĖ: šeštadienio vėlų vakarą Plungės rajone iš sodybos tvenkinio narai ištraukė 17-mečio kūną.
 • KULTŪRA: penktadienio vakarą Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertiniu atlikimu (Lietuvoje – pirmą kartą) prasidės 26-asis tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis - vieną iš solinių vaidmenų operoje atliks šio festivalio naujasis meno vadovas, daugelyje pasaulio scenų publikos simpatijas pelnęs tenoras Edgaras Montvidas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kur šiemet atostogaujate/atostogausite?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +28 C

+18 +25 C

 

+16 +22 C

+22 +36 C

+22 +33 C

 

+22 +26 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos