Vagysnuotraukos (55)

2019 liepos mėn. 09 d. 12:14:19 Perskaitė 6076

Prieš kelias dienas viešumoje pasirodė susisiekimo ministro pateikta informacija apie tragišką lietuviškų kelių būklę. Kaip visada, valdiškuose pasakojimuose pateikiamas gerokai sušvelnintas vaizdelis. „...Turime pasakyti, kad kelių kokybė yra prasta - 59 proc. yra nepatenkinamos būklės, t.y. jų kokybės indeksas nesiekia reikalaujamo. Tai parodo, kad praeityje į Lietuvos kelius nebuvo investuojama, o kai buvo investuojama, tai buvo daroma nekokybiškai“, - pasakojo ministras Rokas Masiulis, taip ir nepaaiškinęs visuomenei, kodėl vis dar niekas nesėdi?

 

Todėl šį švelnų pasakojimą tiesiog būtina išversti į lietuvių kalbą. Štai kas man išėjo: „Lietuvoje ir toliau masiškai vagiamos kelių tiesimui bei remontui skiriamos lėšos, o net iš 59 proc. kelių, kuriems buvo skirti mokesčių mokėtojų pinigai, pavogta viskas“.

Žinoma, pas mus masiškai vagiamos ne tik keliams skiriamos lėšos: jeigu aptikote kokią nors prie viešųjų pirkimų prisitrynusią „viešąją įstaigą“ ar dar kaip nors įmantriai pavadintą „europinių lėšų įsisavinimo fondą“, galite būti ramūs, kuo jie užsiima... Nereikia būti Šerloku Holmsu, kad tuo įsitikintumėte. Vis dar netikite?

Tuomet paaiškinkite man: kokie stebuklingi aitvarai kasmet pastato šimtus vilų bei kitokių grandiozinių būstų vaizdingiausiose Lietuvos vietose? Juk neimsite man įrodinėti, kad šimtus tūkstančių (o dažnai ir milijonus) kainuojantį nekilnojamąjį turtą žmogelis ten pasistatė iš atlyginimo ar pensijos?

Tačiau vienas didžiausių Lietuvos paradoksų yra tas, kad visi šie turtai yra „skaidrūs“, nors ir neaišku, iš kur atsiradę. Mat dažniausiai būna deklaruoti Mokesčių inspekcijoje. Daugeliui deklaruotojų visa tai padovanojo bobutė. Gyvenusi iš 120 eurų pensijos... O jūs sakote - vagys... Bobutė juk taupė visą gyvenimą, dantis laikydama stiklinėje, o kai atėjo laikas perrašyti viską anūkėliui, perrašė ir dar pridėjo blizgantį mersedesą. Liko net karstui ir įkapėms. O jūs sakote, kad pensijos pas mus mažos...

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net