Startai pirmykštėje bendruomenėjenuotraukos

2020 spalio mėn. 22 d. 13:22:57 Perskaitė 2258

Natūralu, kad ir kokios varžybos bebūtų, visada visi nori laimėti. Kaip sako patys sportininkai, kitu atveju, neverta net lipti iš lovos, ruoštis, įdėti daug darbo ir laiko. Tačiau yra tokios „varžybos", kur pirmoji vieta, panašu, užimta amžiams. Tiesa, guostis reikia bent tuo, jog ten įsitaisiusi mūsų valdžia. „Varžybų" esmė labai paprasta, tereikia užsimoti pastatyti kokį sporto objektą, išleisti tam kuo daugiau pinigų ir kiek įmanoma ilgiau nebaigti projekto.

 

Be abejonės, įsitvirtinti viršūnėje mūsiškiams be konkurencijos padėjo dešimtmečius trunkanti nacionalinio stadiono legenda, tačiau lyderių įvaizdžio negadina ir įvairios pasakaitės apie baseinus su svajonių vandeniu ar ledo arenas su netirpstančiu ledu. Keista, bet didžioji dalis stebuklų vyksta būtent sostinėje.

Aišku, nacionaliniams „griaučiams" dar sunku prilygti, tačiau pamažu įkandin juos seka ir Vilniaus lengvosios atletikos maniežas. Ilgai lauktos durys sportininkams dar neatvertos, rekonstrukcijai „netikėtai" pritrūko pinigų, prireikė daugiau laiko, o pažiūrėjus, kas jau „padaryta", suvoki, kad tas laikas ateis tikrai dar ne rytoj ir net ne poryt. Žinoma, gaila mūsų atletų, kuriems tai gali kišti koją pasirengimui Tokijo olimpinėms žaidynėms ar kitiems startams. Tačiau taip pat niekam ne paslaptis, jog mūsiškiai prie tokių sąlygų įpratę. Juk jie ir po medžiais persirenginėja, ir valtis laiko pašiūrėse, ir „caro laikų" svarmenis kilnoja, bet medalius vis tiek veža.

Tačiau šioje situacijoje baisiausia ne tai, jog artėja žiema ir nebus kur treniruotis (be abejonės, ir lauke „prie minuso" gali bandyti „kalti" olimpinį medalį), ir netgi ne tai, kad valdžiai sportininkai reikalingi tik tiek, kiek leidžia nusifotografuoti su medaliu. Esmė ta, kad Lietuva dalyvauja ir kitose „varžybose" - didžiųjų šalių kopijavimo, padlaižiavimo, aklo sekimo, pasipuikavimo. Čia vėlgi mes tarp lyderių. Tačiau, štai, sporto nekilnojamojo turto srityje galime pasigirti tik keliomis krepšinio arenomis. Panašu, jog, siekiant sužavėti tarptautinę areną, čia ir valdžiai dar reikės „pasitreniruoti".

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net