Solidarumas pagal valdžiąnuotraukos (25)

2019 rugsėjo mėn. 28 d. 07:00:03 Perskaitė 3498

„Solidarumas - vienybė, besiremianti ar pasireiškianti bendrais interesais ar tikslais” - sako išmanusis žodynas. Žmonės solidarizuojasi kovodami už tam tikras teises, reikalaudami adekvataus atlygio ar užklupus negandoms. O kada ir su kuo solidarizuojasi valdžia?

 

Štai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nusiskuto plikai, sako solidarizuodamasis su visais sergančiais vėžiu. Na, kol baisi premjero diagnozė nebuvo paviešinta, ministras nesiskuto, tad sąžininga būtų sakyti, kad solidarizavosi jis konkrečiai su premjeru. O palaikyti kovoje su klastinga liga reikia kiekvieną, visgi klausimas - ar užtenka tik palaikyti, kai realiai gali padėti?

Skustis galvas palaikant onkologinius ligonis - ne naujiena. Ir visai gražus gestas. Visgi didelis skirtumas, kai tai daro asmenys, negalintys padėti niekuo reikšmingesniu, nei užuojauta ar pasakymu, kad nesi vienas, ir visai kas kita, kai galvą skutasi tas, kas realiai gali pakeisti tam tikrus dalykus. Kurio parašas gali padėti užtikrinti prieinamesnį gydymą, gauti daugiau inovatyvių vaistų, paspartinti psichologinę pagalbą. Visiems sergantiems. Visomis ligomis.

Panaši situacija susidaro ir kai maltiečių sriubą pilsto ar „Maisto bankui“ aukoja produktus tie, kurie formuoja šalies biudžetą, kurių galioje mokesčių keitimas, algų didinimas, lengvatų suteikimas ir pan. Kitaip tariant, tie, kurie ir atsakingi už tai, kad labdaros organizacijoms tenka maistą skurdžiams dalinti. Neskanu, tiesa?

Nesakau, kad politikai visa tai daro tik dėl reklamos. Bet dalis tikrai tik dėl jos. Kaip beveik visi išrinktieji kasmet per Rugsėjo 1-osios šventę išsilaksto po mokyklas, suremontuotas, pavyzdingas. Šypsosi ir fotografuojasi su pirmokais. Kažkodėl nė vieno nematyti prie mažos kaimo mokyklėlės, kurios durys jau kitąmet gali būti užkaltos. Nėra vaikučių, kuriems galima galvą paglostyti? Yra, tik niekas to neužfiksuos, naudos nebus, todėl ir stengtis nereikia. Solidarumu čia nė nekvepia.

Tikintys žmonės kalba: „Dieve, suteik man ramybės susitaikyti su tuo, ko negaliu pakeisti; drąsos keisti, ką galiu pakeisti, ir išminties tą skirtumą suprasti.“ Norisi to palinkėti mūsų valdžiai, kuri pavyzdingai lankosi bažnyčioje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net