Šešėlis taksistams gyvenimo nenušviečianuotraukos (3)

2019 kovo mėn. 14 d. 07:54:11 Perskaitė 1359

Jonavos taksistų bandymas pasipelnyti staiga ir ženkliai padidinant paslaugų kainas atsigręžė ne tik prieš juos pačius, bet ir parodė realią situaciją taksi versle. O pastarąjį, pasirodo, dengia net ne šešėlis, bet gūdi naktis.

 

Nustebusiems klientams brukamus pasiteisinimus, kad kainas didinti verčia neva valdžios didinami mokesčiai, greitai pasiekė ir teisėsaugininkų ausis. Pastarieji Jonavoje surengė netikėtą patikrinimą. Jo neišvengė nė vienas tą vakarą mieste dirbęs taksistas. Ir visi aštuoni padarė pažeidimus. Pagrindiniai - važiavimas su neįjungtais taksometrais ir kvitų klientams nedavimas.

Matematika paprasta. Jonava yra devintas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas. Tai kiek taksistų tą patį kiekvieną dieną daro miestuose, užimančiuose pirmąsias aštuonias pozicijas? Klausimas už milijoną ar net už kelis. Juk FNTT pareigūnų narpliojamoje šešėlinio Vilniaus taksi verslo byloje tik viena iš kelių pričiuptų nesąžiningų bendrovių gavo ir neapskaitė daugiau kaip 1,7 mln. eurų pajamų.

Nors visų mauti ant vieno kurpalio negalima, dar visai neseniai taksistai prisidurdavo ir puikiai sutardami su smulkiais vagišiais bei plėšikėliais. Juk būtent jie kartu su visą parą veikiančiais lombardais buvo tapę puikiausia terpe realizuoti nusikalstamu būdu įgytą turtą. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad pastaruoju metu apie tokius atvejus girdime vis rečiau.

Reaguodami į nūdienos situaciją, šiuo metu taksistai mieliau padeda pritrūkusiems ar laiku alkoholio nespėjusiems nusipirkti, jį atveždami tiesiai į sutartą vietą. Net žinodami, jog labai rizikuoja, nes darbo metu taksi automobiliuose laikyti ir gabenti alkoholio produktus draudžiama.

Tačiau panašu, kad net ir šešėlis nepadeda taksistams išgyventi. Darbo rinkoje jie išlieka tarp paklausiausių profesijų atstovų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net