Seime siaučia chameleono virusasnuotraukos (11)

2019 kovo mėn. 12 d. 12:29:11 Perskaitė 2369

Sakoma, kad kokia valdžia, tokia ir visuomenė. Arba valdžia yra visuomenės atspindys. Tačiau jūs parodykite nors vieną paprastą mirtingąjį, kuris neatėjęs į darbą dar ir algą gautų. O štai Seimo nariams už pravaikštas alga nemažinama. Maža to, nusidėję seimūnai nė nemato problemos, kad nelankė posėdžių, bet algą gauna. Kas vaikais, kas kelionėmis prisidengia, suprask, turėjo reikalų, o kad alga už nieką kapsi, - irgi jų, o ne žmonių, reikalas. Tačiau kai kalba pasisuka apie oponentų kritiką, kokiais skaidriais tampa mūsų išrinktieji. Godoja, kaip reikia išgyvendinti neteisybę ir pagaliau dirbti Lietuvai ir jos žmonėms. Kas paklauso: na tikrai, taip teisingai šis Seimo narys kalba, malonu ausiai.

 

Prisimenate istoriją su buvusia ūkio ministre Birute Vėsaite, kuri skrido į Kazachstaną su bendrovės, kurios sritis - kalakutų produkcija, užsakytu lėktuvu. Politikai rėkė, jog ji supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Tada garsiausiai šaukė tuometis Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, atsiliepdamas apie B.Vėsaitę sakė, kad ji „paslydo paprastuoju būdu ant paprastos kalakuto šlaunelės“. Ant ko vėliau pats paslydo, paprastuoju ar nepaprastuoju būdu, irgi visi žinom.

Kaip paaiškinti tokį „susirgimą“, kai politikas įsijungus kameroms vartoja tam tikrą prieš oponentus nukreiptą leksiką savajam „aš“ pakelti, o išsijungus prožektorių šviesai neria į savo realybę, kuri ne krištolo skaidrumo? Liaudis būna „kalta“, kad negerbia Seimo, kad Seimo narius vadina cirkininkais. Bet juk cirke pasirodymo išėjęs klounas taip pat suvaidina savo vaidmenį, paskui nusivalo grimą ir grįžta į realybę. Panašu, tiesa? Tačiau - be patyčių - Seimą, be jokios abejonės, reikia gerbti. Bet pagarbos tikrai būtų daugiau, jei išrinktieji, prieš pastebėdami krislą kito akyje, iš savosios išsitrauktų rąstą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net