Savarankiškai dirbantys net Seimo pieštukų nevertinuotraukos (73)

2020 balandžio 11 07:00:00 Perskaitė 15053

Karantino metu kaip niekad dažnai tenka žiūrėti kanalą suaugusiems. Nepagalvokit nieko blogo - „Seimas tiesiogiai“ jis vadinasi. Įsijungi ryte, tai per dieną ir pasijuokti, ir ašarą išspausti, ir labai riebiai nusikeikti spėji.

 

O dabar ten visai rodo cirką - „kaukių šou“. Ypač žavi seimūnų nesitvardymas su pirštinėmis ir kaukėmis. Tai, žiūrėk, vienas kalbėtojas prie mikrofono rėkia kaukę ant kaklo nustūmęs, kitas priėjęs, čiupt, plikom rankom, pasitaiso. Grįžęs į savo vietą kolegai per petį patapšnoja. Atrodo, jei viena maža „korona“ į Seimo salę įlįstų, akimirksniu išgriūtų visi... Bet štai vakare įlendi į feisbuką ir matai, kaip tie patys seimūnai jau ragina tave saugotis, postringauja, kaip svarbu laikytis atstumo ir pan.

Atrodytų, Seimo nariai turėtų būti pripratę prie kaukių. Juk tikruosius jų veidus pamatome retai. Bet šios kaukės kitokios - jos visus sulygina. Ir jau žiūri į ekraną ir nebesupranti, kas ten galvą krapšto. Jei krapštytų nosį, tai tikėtina, Gražulis... Bet nebesi tikras. O tai politikams blogiausia. Gali nusišnekėti, virsti klounu ar skandalistu - svarbiausia likti matomam. Dabar gi tą padaryti sunku. O ir posėdžiai kažkokie nenormalūs, gal tas dezinfekcinis taip smegenis paveikia...

Iš tiesų politikai, nors prisiekia dirbti Lietuvai, dirba grynai sau. Patys kuria savo biografiją, prisistato visuomenei, o kažkokiu būdu sugebėję patekti į Parlamentą, ramiai mokesčius susimoka ir daro, ką išmano. Kaip žmonės sako - „dirba ant savęs“. Įdomu, kad dabar, kai paskelbtas karantinas, seimūnai nusprendė, kad tokiems savarankiškai dirbantiems suteiks „net“ 257 eurus paramos. Oho, koks dosnumas. Gaila, kad mes negalėjome paskelbti valdžiai karantino, lieptume registruotis Užimtumo tarnyboje, pildyti formas ir laukti šios milžiniškos išmokos. Palyginimui, vien kanceliarinėms išlaidoms kiekvienas parlamentaras kas mėnesį gali išleisti 900 eurų. T.y. - „ištratinti“ tris savarankiškai dirbančius. Na, pigus tas eilinių lietuvių darbas, algos net pieštukams neužtenka.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net