Privatūs dūmai ir vieši lovos reikalainuotraukos (26)

2019 liepos mėn. 18 d. 16:57:29 Perskaitė 3710

Vasarą aktuali tampa diskusija, ar drausti rūkyti balkonuose. Nes atsidarai langą, o iš viršaus kaimynas ant tavęs kontrabandinį tabaką pučia. Žemyn, iš trečio aukšto, spjaudyti ant kaimynės pakaušio - niekada nevalia. Nes reikia būti mandagiam. Tačiau pūsti dūmus - galima. Nors kaimynė nėra rūkoma skumbrė.

 

Policija tikina, jog baudimais tokio elgesio nepakeisime. Pirma, balkonas - privati teritorija. Tiksliau - viešai privati teritorija. Viešai puti ant kitų piliečių dūmus, bet piliečiai pas tave į balkoną viešai neįgrius. Nes neturi tavo buto rakto. Antra - sunku surinkti viešojo nusižengimo įrodymus. Kaip policininkas gatvėje nufotografuos žmogų, rūkantį devintame aukšte? Tokioje aukštybėje net žmogaus lyties neįžiūrėsi. Negi kaimynai privalės vieni kitus skųsti? Be to, draudžiant rūkyti asmeniniame balkone pažeidžiamas žmogaus privatumas. Ką noriu, tą ir darau. O tai užsimanysite ir mano privačią lovą patikrinti.

Tačiau kodėl niekas nesirūpina, kai žmogaus privatumas pažeidžiamas ne balkone, bet ypatingos orientacijos paraduose. Kodėl piliečiai turi stebėti tai, kas iš esmės neturi būti vieša. Regėti jau ne svetimo dūmo, balkono, bet svetimos vaivorykštės reikalus. Ne lovoje, ne balkone, bet gatvėje. Kurios niekas nepavadintų privačia erdve. Vieniems šleikštulį sukelia sveikatą žalojantys dūmai. Kitiems - dviejų vyrų erotinis maivymasis. Jei tie vyrai rūkytų balkone, kas nors juos vis vien nufotografuotų. Ir kaimyniškai aprėktų, ir įskųstų. Gal jie net nubausti būtų. Bet dėl viešos erotikos parade niekas nedrįsta net karktelėti. Nors nematau logikos.

Jeigu ketinama netoleruoti rūkančių balkonuose, t.y. riboti jų teisę rūkyti, saugant kitų interesus, tai reikėtų palikti teisę saugoti ir savo krikščioniškąsias vertybes. Kodėl tradicinių pažiūrų asmenims prieš akis leidžiama linguoti nuogais mažumų užpakaliais?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net