Priešų paieškosnuotraukos (6)

2019 vasario mėn. 12 d. 08:08:11 Perskaitė 2081

Vienas iš šios kadencijos valdantiesiems būdingų bruožų yra priešų paieškos. Ypač aktyviai jų ieškoma išorėje. Be nuolat akcentuojamo Rusijos keliamo pavojaus, į Lietuvai nepalankių valstybių sąrašą sėkmingai įtraukta Astravo AE statanti Baltarusija. Įtraukta, tačiau taip ir neatsakyta į klausimą, - o kas bus toliau? Santykiai su kaimynine šalimi prastėja, bet abejotina, ar dėl to sustos elektrinės statybos. Gal, užuot bandžius klausimus spręsti iš jėgos pozicijos, buvo galima sėsti prie derybų stalo ir taip pasiekti abiem pusėms priimtiną susitarimą?

 

Neseniai pavojumi nacionaliniam saugumui buvo įvardinta Kinija. Tiesa, iki galo taip ir lieka neaišku, kaip kinai gali pakenkti mūsų šalies saugumui, tačiau Valstybės saugumo departamentas apie tai prabilo viešai.

Keistokai atrodo skubus Venesuelos prezidentu pasiskelbusio Chuano Guaido pripažinimas. Retorinis klausimas, - kokie bus šalių tarpvalstybiniai santykiai, jeigu Nikolas Maduras išsaugos valdžią arba bus perrinktas? Turėsime jo atsiprašyti?

Įdomiai klostosi santykiai ir su Lenkija. Pastaroji vienašališkai buvo uždariusi rinką lietuviškai kiaulienai. Šį klausimą pavyko išspręsti, tačiau dabar susiduriame su kita problema, kurią mūsų už švietimą atsakingos institucijos, ignoruoja. Kalbu apie Lenkijos universitetų pradėtą studentų „medžioklę“ Lietuvoje. Lenkai neslepia, kad tokių veiksmų imasi spręsdami demografines problemas. Keista, kad 10 kartų mažiau gyventojų turinčios Lietuvos valdžia, daug kalbanti apie emigrantų sugrąžinimą, šį kartą jokių aktyvių veiksmų, galinčių užkirsti kelią „protų nutekėjimui“, nesiima.

Stebint situaciją kyla dvejopos mintys: arba valdantieji nelabai suvokia, ką daro, arba, kaip tik - puikiai suvokia ir, imituodami aktyvią veiklą, kryptingai bando nukreipti dėmesį nuo Lietuvos gyventojams aktualių problemų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net