Pareigūnai sukrunta ne dėl kiekvieno vaikonuotraukos (10)

2020 sausio mėn. 21 d. 14:50:10 Perskaitė 5996

Tą vakarą, kai Sausio 13-osios gatvėje galimai buvo pagrobta mergaitė, socialiniame tinkle kiekvieną minutę stebėjau atsirandančius komentarus, sekiau naujausią informaciją, skaičiau straipsnius ir spėliones.

 

Po kiekvienu policijos pranešimu socialiniame tinkle tuojau pat pasipildavo šimtai ar net tūkstančiai komentarų. Džiugu matyti pilietišką susirūpinimą. Žmonės stengėsi pasidalyti informacija apie matytus įtartinus automobilius, patys vyko apžiūrėti apylinkių. Tačiau didžioji dalis komentarų buvo apie tai, kam policija išleido pinigus trikojams ir kaip nevykusiai jie dirba. Daugybė žmonių akimirksniu tapo Šerlokais Holmsais ir ėmė reguliuoti, kokio plano pareigūnai turėtų laikytis. Tai, žinoma, jau nebestebina.

Tarp komentatorių užvirė diskusija, kas tokie yra mergaitės tėvai, pasipylė nurodymai pareigūnams peržiūrėti miesto kameras. Jau nekalbu apie tai, kiek privačių žinučių tą vakarą turėjo gauti policija su klausimais: „kaip sekasi; ar jau atsirado mergaitės tėvai; ar tiesa, kad sulaikytas įtariamasis?“ Jų kiekį suskaičiuoti ir suvaldyti turėjo būti sunku. O suskaičiuoti, matyt, kažkam teko, kai kam ir atsakyti. Nes reikėjo kiekvieną žinutę perskaityti. Nežinia, kurioje žinutėje galimai naudinga informacija.

Iki šiol neaišku, kas nutiko tą vakarą, ir neaišku, ar kada išaiškės... O šešėlyje taip ir liko tos dvi mergaitės iš vaikų globos namų. Kurios, kaip paaiškėjo,, negrįžta jau ne pirmą dieną. Ir jos nėra ieškomos. Ko gero, apie jas nepaskelbta nei policijai, nei tarnyboms, dėl jų nešukuojami miestai, neįspėjami pasieniai.

Lyg tai būtų visiškai normalu. Kur vaiko teisės, kur pradėti tyrimai dėl nepriežiūros? Galiausiai policija paskelbė, kad iš Sausio 13-osios gatvės mergaitė nebuvo pagrobta.

Regis, pamirštama, kad istorijų, kai iš vaikų namų išėjusiems vaikams nutinka ne patys geriausi dalykai būta ir ne po vieną. Dar pernai pavasarį iš vaikų namų dingusi paauglė buvo rasta negyva upėje. Nepatyrę tėvų meilės, šie vaikai nenusipelnė, kad jais būtų rūpinamasi?!

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net