O valdžiai į žmonių nuomonę - nusispjautnuotraukos (92)

2021 vasario 23 12:10:57 Perskaitė 5008

Sausio viduryje atlikta „Baltijos tyrimų" apklausa atskleidžia, jog 58 proc. 18-74 metų Lietuvos gyventojų šeimos politikos srityje palaikytų iniciatyvą stiprinti ir remti šeimą, kurią sudaro vyras ir moteris. Ir tik 8 proc. apklaustųjų palaikytų iniciatyvą keisti teisinę šeimos sampratą. Paprasčiau kalbant - dauguma šalies gyventojų yra už tradicinę šeimą, ir taškas.

 

„Koks dar taškas?!!" - jau girdžiu, kaip šaukia iš Seimo liberalai. „O kurgi partnerystė?" - jiems pritardami žaibuoja konservatoriai. Tai štai už vienalytę partnerystę pasisako tik 17 proc. apklaustųjų. Tai apie ką jūs ten Seime ketinate diskutuoti ir kam atstovauti? Tiems, kas už jus balsavo rinkimuose? O kas jeigu už liberalus balsavo, tarkim, pritardami jų mokestinei politikai? O už konservatorius todėl, kad tiki, jog visur ir visada yra kaltas rusas? Dar atskleisiu paslaptį (tik niekam nesakykit): dažnas rinkėjas nebalsuoja už kažką, jis balsuoja „prieš". T.y. renkasi ne savo atstovą parlamente, bet išreiškia protesto balsą, ilgai negalvodamas, ką savo balsu palaikys. Tokiu būdu, pavyzdžiui, nenorėdami „valstiečių" prileisti prie lovio balsavo už „konservus", nepalaikantys tautinės linijos - už liberalus. O dar dalis žmonių tiesiog nori jaunų politikų, kiti gražių, treti - madingų, ketvirti - turtingų, penkti - verslingų ir t.t. Pažiūros - visiškai dzin.

O štai dabar dzin yra seimūnams. Į gyventojų nuomonę jiems absoliučiai nusispjauti. Priešingu atveju, jie sakytų, kad visais svarbiausiais ir visuomenei ypač jautriais klausimais reikėtų atsiklausti žmonių. Referendumas - vienas iš tokių būdų. Taip, kainuoja jis brangiai, bet atsakymas jame būtų - kaip ant delno.

Žinoma, valdžia, negavusi norimo rezultato, imtų vartytis, spekuliuoti terminais ir kitaip suktis. O gal dar prieš referendumą apdalintų liaudį milteliais (šįkart ne skalbimo), tokiu būdu garantuodama sau norimą rezultatą. Bet kokiu atveju, būtų įdomu sužinoti, kokios ateities iš tiesų Lietuvai norėtų jos gyventojai. Įdomu. Bet valdžiai tai - visiškai nereikalinga. Dzin.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net