Neleiskime „sulaužyti“nuotraukos (11)

2020 spalio mėn. 10 d. 09:20:01 Perskaitė 3547

COVID-19 pandemija, neabejotinai, taps jaunosios kartos atstovų gyvenimus į „iki ir po„ padalinusiu įvykiu. Kiek vyresni jau patyrę panašią būseną, kai keitėsi santvarkos. Išgyveno nežinomybės jausmą, iššūkius, po to sekusias naujas patirtis, džiaugsmus ar nusivylimus. Jaunesniems akis atmerks pandemija.


Galime bijoti viruso ar ne, tikėti draudimų reikalingumu ar ne, bet realybė tokia, kokia yra. Dabar su nostalgija prisimename, kaip iki „koronos" galėjome nusipirkti bilietą į netrukus prasidėsiantį spektaklį be jokių registracijų pildymo. Galima buvo ir lėktuvo bilietą prieš valandą iki skrydžio įsigyti, pernelyg nesukant galvos, ar būsi įleistas į lėktuvą. Pasiimi pasą ir pirmyn. O dabar - sužinok, ar skrydžiai galimi, ieškok informacijos, ar neteks nuskridus izoliuotis, pildyk popierius, gauk leidimus atvykti, deklaruok, kur gyvensi, su kuo bendrausi ir pan. Jei visi atsakymai priimančiai valstybei tiks - galvok, kiek kaukių su savim pasiimti, kur jas reiks dėvėti, kad negautum baudos.

Ką kalbėti apie skrydžius, be kaukės faktiškai iš namų išeiti negalima. Sugalvosi nusipirkti vandens - į krautuvę neįleis. Kaip į raupsuotąjį žiūrės. Negali tiesiog nueiti į „Sodrą", VMI, banką. Nes gali tik duris pabučiuoti. Iš pradžių sužinok, ar jie nenuotoliniu būdu dirba, tada užsiregistruok vizitui, apsišarvuok apsaugos priemonėmis ir gal... pateksi.

O po keleto metų gal jaunimas stebėdamasis klausysis tėvų istorijų, kad buvo galima akis į akį kalbėtis su savo šeimos gydytoju. Net gatvėje sutikęs jį atpažindavai, pasisveikindavai. Nes dabar ligos gydomos nuotoliniu būdu. (Ligą gal ir galima pagydyti, o kaip pagydyti tokiu būdu žmogų?)

Neabejotinai, prieš pandemiją viskas buvo paprasčiau. Ir kaip jau įprasta, tada to nevertinome. O dabar esame priversti net sveiki sėdėti izoliacijoje, bijoti kaimynų skundo nuėjus iki pašto dėžutės, drebėti paspaudus seniai matytam bičiuliui ranką. O telefono ekrane sužibus nepažįstamam numeriui - vengti atsiliepti. Gal tai skambutis iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, informuojantis, kad turėjai kontaktą su „koroną" ir pas tave jau važiuota spec.brigada.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net