Milijonierius gimdo skurstantysnuotraukos (30)

2019 spalio 22 13:25:17 Perskaitė 7906

Ėjo, praėjo pasaulinė kovos su skurdu diena. Niekas nepiketavo prie Seimo, nesiskundė. Nors iš tiesų daugelis dreba, laukdami sąskaitų už šildymą, klausydami pranešimų, kad brangs bulvės, brangs morkos. O gamta, puikiausia suokalbininkė, sąskaitų grėsmę tolina, siųsdama gerą orą. Gerą dozę geros nuotaikos siunčia ir prezidentas, pažadėjęs, kad labiausiai skurstančių, senų žmonių pajamos ateinančiais metais padidės net 30-čia eurų. Sąžiningai būtinąjį stažą užsidirbusiųjų pensija priartės prie 400 eurų ir šiek tiek atitolins nuo skurdo prarajos.

 

Kaip teigia statistikai, skurdo rizikos riba praėjusiais metais buvo 345 eurų per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 724 eurų šeimai, auginančiai du vaikus. Prie tos kartelės stumdosi vos ne kas antras kitų pajamų neturintis pensininkas. Neįtikėtina, kaip tie seni žmonės moka taupyti ir kokie jie išdidūs. Prisipažinti, kad ne tik yra skurdžiai ar net badauja, daugeliui atrodo didelė negarbė. Pasijuoks, ką tu visą gyvenimą darei, jei neužsidirbai.Tiesą sakant, daugelis pensininkų net nebesuvokia, kur ta bado riba. Prieš, kai dar įperki kruopas ir paskutinės galiojimo dienos pieną, ar - už.

Didėjant skurdžių armijai, daugėja ir turtuolių. Praėjusiais metais, sukaupę milijoninius turtus deklaravo 330 asmenų, per metus - šimtu daugiau. Sprendžiant iš prognozių, ateinančiais metais turtingųjų dar padaugės. Viršūnėje - prekybos verslų atstovai, logistikos bendrovių savininkai. Kad ir kaip ant jų pyktume, pirmame divizijos šimtuke ryškus vos vienas žemvaldys.

Susikrauti milijonus yra mokslas. Mokslas kaip apeiti įstatymus, kad nereikėtų dalintis su valstybe, kaip ją nepastebimai nugręžti. Tam ir dirba patarėjai, komunikatoriai, moderatoriai. O jie jau žino, ką daryti. Šit, vos pasigirdus planams įvesti mažmeninės prekybos mokestį turtuoliams prekybininkams, jų atstovai jau grasina tarptautiniais teismais. Tik tie, dėl kurių gerovės ir kilo šis vajus, šypsosi - neprireiks, sumokėsime mes.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net