Kur dingo prezidentė?nuotraukos (97)

2020 liepos 03 07:00:33 Perskaitė 14428

Apie tai, kad Birželio sukilimo minėjimo dieną Vilniaus meras Lukiškių aikštėje rengs ne minėjimą, o pliažo atidarymą, pasididžiuodama savivaldybė pranešė išvakarėse. Ir stojo spengianti tyla. Daugybė visuomenininkų socialiniame tinkle ėmė piktintis, tačiau valdžios atstovai ilgai delsė vertinti tokį mero poelgį. Net prezidentas apie pliažą tepratarė vos kelis žodžius, tik žurnalistų paklaustas.

 

O kur dingo teisingoji prezidentė? Nejaugi ėmė ir praleido progą eilinį kartą pakritikuoti valdančiuosius dėl jų neišmanymo ar pirštu pagrūmoti sostinės merui, kad šis taip ir neišaugo iš savos smėlio dėžės? Mūsų prezidentė, kuri nepraleisdavo progos pademonstruoti, kad net ir pasibaigus kadencijai vis dar daugybę dalykų išmano daug geriau nei dabartinė valdžia. Gal alergija sovietiniams paminklams atėmė balsą? O gal Remigijaus Šimašiaus savivaliavimas piktdžiugiškai demonstruojant jaučiamą nebaudžiamumą, yra ne be pagrindo?

Beje, dar neapsisprendusiems, už ką atiduoti balsą, arba nežinantiems, kokias vertybes gina išrinkti atstovai, galiu išvardyti politikus, kurie dėl Lukiškių aikštės įstatymo balsavo „prieš“. Prieš plikšių parado pabaigą Lukiškių aikštėje. Ir prieš mūsų valstybės simbolį Vytį. Tarp pamiršusiųjų, kad Vyčio paminklui Lukiškių aikštėje žmonės aukojo asmeninius pinigus, yra šie Seimo nariai: Gabrielius Landsbergis, Mantas Adomėnas, Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Gintaras Vaičekauskas, Gintaras Steponavičius, Algirdas Sysas, Dovilė Šakalienė, Linas Balsys, Aušrinė Armonaitė, Andrius Mazuronis. Susilaikė: Virgilijus Alekna, Bronislovas Matelis, Virgilijus Poderys, Kęstutis Bartkevičius.

Kaip sakoma, Tauta turi žinoti savo didvyrius. O ir prezidentės tyla, matyt, daugiau nei iškalbinga.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net