Kodėl S.Skvernelis nestovėjo Baltarusijos kelyje?nuotraukos (185)

2020 rugpjūčio mėn. 29 d. 07:00:00 Perskaitė 13497

Šią savaitę panaršius socialinėje erdvėje ir didžiuosiuose portaluose, susidarė įspūdis, kad prie kryžiaus bus prikalti visi, kurie sekmadienį nestovėjo pirštiniuotomis rankomis susikibę kelyje. Nes stovėti ten buvo privaloma, kitaip - esi prieš demokratiją, laisvę, už - smurtą, neapykantą ir diktatūrą. Oho. Iš 2,8 mln. gyventojų rankomis susikibo 50 tūkst... Sekant tokia logika, 2,75 mln. lietuvių yra berazumiai...

 

Tarp tokių, kaip paaiškėjo, yra ir šalies premjeras Saulius Skvernelis. Sekmadienį kameroms neužfiksavus jo kelyje, visi „teisuoliai“ gavo komandą pulti. Man, asmeniškai, nei šilta, nei šalta, kodėl jis ar didžioji dalis Lietuvos nebuvo tame kelyje (nenorėjo ir nėjo - vis dar laisvoje šalyje gyvename), tačiau yra vilties, kad jis tiesiog nenorėjo pasirodyti išverstaskūriu, kaip kiti politikai.

Šeštadienį „Vakaro žiniose“ prisimename 2009 m. sausio mitingą prie Seimo, kuris virto riaušėmis. Taigi tuomet prie parlamento komandas policininkams davė būtent S.Skvernelis - uniformuotas komisaro pavaduotojas. Tad jeigu prieš 11 metų nurodei ginti valstybės vadovus, nurodei šaudyti ar leisti ašarines dujas į kumščiais po langais mojavusius jaunuolius, labai jau ciniška būtų šiandien aiškinti užsienio valstybei, kaip su savo žmonėmis turėtų elgtis ji ir jos struktūros. Kad ir kaip naudinga būtų pasireklamuoti - šioje vietoje geriau jau patylėti. Yra vilties, kad kai kurie mūsų politikai tą suvokė - nors ir puikiai supranta, kad daryti sau reklamą tiesiog atėjus į renginį yra labai patogu, paprasta, pigu.

Esu įsitikinusi, kad 2,8 mln. Lietuvoje dar likusių žmonių nepateisina smurto. Absoliučiai jokio. Priešingai mąstantys - sėdi belangėje ar yra ieškomi pareigūnų. Lygiai taip pat tikiu, kad mūsų šalies jėgos struktūros skiria situacijas, kai reikia traukti ginklą, „bananą“, o kada užtenka antrankių. Todėl labai norėtųsi, kad visi, pritariantys palaikymo Baltarusijai akcijoms, atskirtų, kada mūsų politikai daro šou, o kada jie elgiasi nuoširdžiai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net