Kada A.Veryga R.Šalaševičiūtei baudą įsūdys?nuotraukos (36)

2020 lapkričio mėn. 21 d. 09:40:33 Perskaitė 4392

Pagaliau į Seimą įsisuko koronavirusas. Sirgti jokia liga niekam nelinkiu, bet dabar parlamentarai savo kailiu pajus, kokią tvarką dėl tos pandemijos sukurpė, ir kaip prie jos tenka taikytis mirtingiesiems. Pirmoji kregždė jau yra - Rimantė Šalaševičiūtė. Nors kregžde „valstietės" gal ir negalima vadinti...


Tai štai poniai Rimantei buvo nustatytas koronavirusas. Pagal taisykles, ji iškart privalėjo izoliuotis ir toje izoliacijoje praleisti bent dešimt dienų. Nejaučiant jokių simptomų, galima būtų grįžti į darbą. Bet ponia nenorėjo sėdėti izoliacijoje - kaip didžioji dalis eilinių mirtingųjų, besijaučiančių visiškais sveikais, bet kuriems testai rodė, jog jie serga. Testai - ne gydytojas.

Taigi ponia Rimantė privačiai izoliacijos metu sugebėjo pasidaryti dar du testus. Kaip? Namo testuotoją išsikvietė? Vargu. Visiems mums aiškinama, kad iš izoliacijos vietos kojos iškelti nevalia, kontaktuoti su kitais nevalia, o čia ponia Seimo narė be problemų testuojasi, kiek nori, kur nori, kada nori. O tada, gavusi neigiamus atsakymus, nusprendžia grįžti į darbą. Ir jokios taisyklės jai nė motais!

O dabar - dėmesio. Ką į tai ponas draudimų meistras Veryga? Ogi tiesiai šviesiai sako: gal ir nėra būtina jo pasirašytų įsakymų laikytis, jei žmogus TIKRAI neserga. Palaukit, palaukit, o kaip gi bauda nuo 500 iki 1500 eurų? O jeigu užkrėtei kitus, nesilaikydamas izoliacijos, - cypė? Visa tai seimūnei negresia, nes ji seimūnė? Nes Veryga numojo ranka? Nes jis be penkių minučių nebe ministras? O gal sveikas protas įsijungia, kad taisyklių perteklinių prikurta, kurios sveikus žmones ligoniais bando padaryti. Vien dėl to, kad testas dvi juosteles parodė! Nėštumo testas irgi jas rodo, bet kol moteris gerai jaučiasi iš jos ligonės dirbtinai niekas nedaro.

Žinote, neturiu nieko prieš R.Šalaševičiūtę. Už - irgi. Patiko, kai prieš ketverius metus ji sąžiningai prisipažino medikui kyšį davusi. Ir už tai išlėkė iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Galvoju, gal moteriškė dabar, kaip ir aną kartą, tiesiog pasielgė pagal sąžinę. Tuokart - atsidėkojo. Dabar - jausdamasi sveika, nevaidino ligonės. Gaila tik, kad kitiems taip elgtis niekas neleis. Nors... gal jeigu kokį iš izoliacijos ištrūkusį pilietį pareigūnai sučiups, reikėtų sakyti, kad pėdina privačiai testuotis. Nes jaučiasi sveikas, kaip Šalaševičiūtė. Su Verygos palaiminimu.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net