Jeigu neprotestuojame, vadinasi, esame viskuo patenkintinuotraukos (46)

2019 rugpjūčio mėn. 03 d. 12:43:39 Perskaitė 4307

Du savaitgalius iš eilės Maskvoje kilo tūkstantiniai protestai dėl netinkamai organizuojamų rinkimų. Šalies, kurioje demokratija suprantama ne visai taip, kaip Vakaruose, žmonės jau atviriau reiškia savo nuomonę, kritikuoja Kremlių. Dar šiek tiek, gal net Putino įpėdinį matys visai kitokį.

 

O ką mes? Beveik 30 metų Nepriklausomoje Lietuvoje gyvenantys, bet slepiantys savo pažiūras, nuomonę, įsitikinimus. Stebintys kylančias kainas, bet neboikotuojantys parduotuvių, besipiktinantys dėl korumpuotų pareigūnų, bet neskatinantys greičiau atskleisti tiesos visuomenei. Juk išgirdę apie naujus mokesčius ar gresiančius draudimus tik paburbame virtuvėje tarp puodų ar tvankiame autobuse ir... nedarome nieko. Pastarasis ryškesnis protestas buvo pedagogų. Ir jo apogėjus - mokytojų „ėjimas“ į ministeriją per langus. Nežinau, ar labai kultūringas poelgis, tačiau kai tavęs dešimt kartų negirdi ir užtrenkia duris prieš nosį, kas belieka?

Išeina, kad visi likę Lietuvoje yra viskuo patenkinti? Vairuotojai džiaugiasi, kad teks pirkti naujas netaršias mašinas ir mokėti automobilių mokestį, jaunimas džiūgauja dėl išaugusių studijų kainų, gydytojai patenkinti Veryga ir jo „pakeltomis“ algomis, slaugutėms tinka darbo krūvis, o ugniagesiai laimingi gavę pinigų kojinėms. Ne? Tai kodėl nematome šių žmonių protestuojančių, šaukiančių, raginančių atsibusti?

Dažniausias atsakymas: bijo būti persekiojami. Bet ar įmanoma persekioti tūkstančius tautiečių? Ne. Su tūkstančiais reikia skaitytis. Kai pernai rudenį vaiko teisių apsaugos reforma nepatenkinti tėvai susirinko prie Seimo, tik pora seimūnų išdrįso stoti į kitą barikadų pusę. Tačiau į problemą valdžia buvo priversta pažvelgti visapusiškai, reaguoti įstatymų pakeitimais. Taigi, jėgos šalies piliečiai tikrai turi, tik tas susiskaldymas, susvetimėjimas, kai kiekvieno kova tik už save kenkia mums patiems. Nes vienam prieš sistemą atsilaikyti beveik neįmanoma.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net