Jei politikas, vadinasi, - nekaltasnuotraukos (20)

2019 rugsėjo mėn. 21 d. 07:01:02 Perskaitė 3543

Nauja Seimo sesija - naujos intrigos - nauji tyrimai. Gerai, bus bent apie ką žmonėms pakalbėti, dėl ko pasiskirstyti į skirtingas stovyklas, ginti savo mylimus ir nelabai išrinktuosius. Tačiau gaila, kad ryškesnės naudos iš to - nebus.

 

Jau antras tyrimas pradedamas Seime su iš anksto siunčiama žinute - kaltų nebus. Prisimenate, pernai Stasio Jakeliūno komisija aiškinosi, kas vis dėlto sukėlė krizę Lietuvoje prieš dešimtmetį, kas laiku nesureagavo ir kaip teisingai reikėjo elgtis jai atėjus. Ir ką? Išsiaiškino ir tuomet dar tik būsimos prezidentės Dalios Grybauskaitės įtaką procesams, ir premjero Andriaus Kubiliaus prastai pasirinktą skolinimosi variantą, ir Lietuvos banko galvų abejingumą. Ir nieko. Pats Jakeliūnas ne kartą sakė, kad nieko nebaus, tik aiškinsis.

O štai žmonėms norėtųsi, kad baustų. Suprantama, kad ne Seimo tai pareiga, tačiau jeigu vienoje aukščiausių šalies institucijų pradedamas tyrimas - jis negali baigtis tik liežuvio paplakimu. Visi sutartinai kalba, kad Lietuvoje įsigalėjęs nebaudžiamumas, tai vienąkart imkite ir įrodykite, kad taip nėra. Kai bent vienas politikas ar valdininkas savo kailiu pajus, kad priėmė Lietuvai nenaudingą sprendimą, kad įvarė į skolas, kad sugriovė likimus - viskas, šalyje situacija iš karto pasikeis. Sprendimai bus priimami pasitarus, išdiskutavus, pasitelkus mokslo galvas. Juk kiekvienas dešimt kartų pagalvoja, jeigu „dega jo kišenė“.

Per Nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje pridaryta aibė labai abejotinų sandorių. Pradedant „Mažeikių naftos“ padovanojimu, baigiant „Independence“ laiveliu. Tiesą sakant, žodis „baigiant“ čia visai netinka. Nes tų aferas primenančių reiškinių dar bus apsčiai. Bus ir tyrimų, pasibaigiančių šnipštu. Jei situacija nesikeis, nenukentės nė vienas valdžiažmogis - kentės tik eiliniai mokesčių mokėtojai. Kurių pinigai galėtų būti skirti švietimui, medicinai, kultūrai, nemokamam transportui ir kitoms sritims, kur kiekvienas centas - aukso vertės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net