Danas NAGELĖ: Konservatoriai kvepia tuo, kuo tepė kitusnuotraukos (28)

2021 gegužės 06 14:00:30 Perskaitė 2065

Kaip žmones pakeičia valdžia! Štai konservatoriai, praėjusią kadenciją buvę opozicijoje, kiekvieną dieną vardijo tikras ir tariamas tuometinės „valstiečių" koalicijos nuodėmes. Dabar jie patys tokias pat nuodėmes daro, tačiau sako, kad elgiasi skaidriai.

 


Štai buvęs premjeras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę dabartinei Ministrų kabineto vadovei Ingridai Šimonytei pacitavo opozicijos 2018 m. rengtos interpeliacijos tuometiniam aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui tekstą: „Seimo nariams ir visuomenei jau kuris laikas daug klausimų kelia jūsų ryšys su VšĮ Baltijos aplinkos forumu. Kodėl jūs iki šiol nepateikėte pagrįstų ir argumentuotų atsakymų dėl minėtos įstaigos dalyvavimo įvairiuose ministerijos projektuose, konkursuose?" S.Skvernelis pasiteiravo, kodėl konservatoriams šitas klausimas nebeaktualus šiandien, kai tai pačiai įstaigai, kurios dalininku buvo pats K.Navickas, dabar sekasi Žemės ūkio ministerijos konkursuose. Lyg tyčia, jai dabar vadovauja pats K.Navickas, tik jau kaip konservatorių žmogus.

Aišku, I.Šimonytė nepripažino, kad plokštelė apsivertė tik todėl, jog K.Navickas perbėgo į konservatorių pusę. Ji pareiškė, esą klausimas pritemptas, nes paraiškos ministerijai buvo pateiktos, kai dar niekas nežinojo, kas vadovaus Žemės ūkio ministerijai. Nutylėjo, kad procesas prasidėjo anksčiau, tačiau galutinį sprendimą dėl laimėtojo priėmė K.Navickas.

Nuo S.Skvernelio kliuvo ir vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei, praėjusią kadenciją šūkaliojusiai lozungus apie skaidrumą. Jis priminė, kad teismas pripažino Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimą sužlugdyti nacionalinio stadiono projektą neteisėtu, o dabar šio sprendimo priėmėja dirba A.Bilotaitės politinio pasitikėjimo komandoje.

„Ar nematote tikslingumo reikalauti politinės asmeninės atsakomybės už neteisėtą sprendimą, kurio pasekmes jaučia visa valstybė dėl svarbaus projekto sužlugdymo?" - teiravosi ekspremjeras.

A.Bilotaitė tesugebėjo primityviai atsikirsti, esą dėl sužlugdyto projekto kalta buvusi Vyriausybė, nesukontroliavusi proceso.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net