Atiduodame SGD laivą, mainais į savo vaikusnuotraukos (81)

2019 gruodžio mėn. 05 d. 07:00:41 Perskaitė 13240

Laivas-suskystintųjų gamtinių dujų saugykla, 2014 m. spalį prisišvartavęs prie Kiaulės nugaros, pakišo Lietuvai didžiulę finansinę kiaulę. Turėjo vadintis ne „Independence“, bet visiška finansine priklausomybe.

 

Vien už laivą suplojome apie 330 mln. JAV dolerių. Laivo-saugyklos nuomos sąnaudos - 44,6 mln. Eur per metus. Nuomojamės tą brangiąją „Nepriklausomybę“ iš Norvegijos įmonės. Bet pinigai kažkodėl iškeliauja piečiau. Ne į Norvegiją, bet į Bermudus. Tikėkimės, ne į mįslingąjį trikampį. Et, būtų kokia nors organizacija, panaši į norvegų „Barnevernet“. Pasibaisėtų, kaip visos lietuviškos „Independence“ auklės jį išlepino ir perlepino. Per 10 metų laivo išperkamajai nuomai bei eksploatacijai gali būti išleista iki 900 mln. Eur. Todėl nuomą jau ketinama išdėstyti ilgesniam laikotarpiui. Iki 2044 m. Tokiu atveju, „Independence“ nuoma bei išlaikymo sąnaudos kainuotų ir visą milijardą.

Gal geriau paprašyti „Barnevernet“, kad iš lietuvių ne vaikus, bet „Independence“ atimtų? Nes šis „vaikis“ jau pernelyg įsisiautėjo. Laivo įguloje iki šiol nėra nė vieno lietuvio. Antra, kokia Mikalda žino, kiek suskystintųjų gamtinių dujų vartotojų turėsime 2040-2044 m.? Žinome tik tiek, kad, kai dabartinė valdžia ir laivo įgula bus pensininkė, prie mūsų krantų vis dar stovės morališkai pasenęs laivas-gremėzdas. Įkinkęs Lietuvą į milijonines paskolas bei palūkanas.

Turime skulptūrą vamzdį. Turėsime ir plūduriuojantį gremėzdą - nepriklausomybės paminklą? Nei mums reikalingą, nei norvegams. Kam jiems laivas-nukaršėlis? Pasilikite sau. Mums taip visada atsitinka, kai verslo logika supainiojama su politine romantika. Nes vos tik imame svaičioti apie nepriklausomybę, būtinai atsiranda verslo gudručių. Kurie labai lengvai mus išduria. Ką nors per brangiai pastato, parduoda, išnuomoja. Mūsiškiams padedant, krykštaujant, laiminant.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net