respublika.lt

Justina GAFUROVA: Kai jau ir arkliui aišku

Publikuota: 2023 rugsėjo 19 17:18:02, Justina GAFUROVA, žurnalistė
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa tampa kone pagrindine diskusijų tema pastaruoju metu. Ne veltui net televizijoje, kalbant apie artėjančius prezidento rinkimus, jos išvengti nepavyko.

 

Viena advokato I.Vėgėlės ištarta frazė sprogo taip, kad kone savaitę ji buvo gvildenama ne tik visuomenėje, bet ir įtakotukų bei faktų tikrintojų.

Kalbant apie I.Vėgėlei iškeltą drausmės bylą, klausimas ar savo viešame komentare advokatas turėjo omenyje įtakotuką A.Tapiną, vienoje televizijos laidoje skambėjo net kelis kartus. Vienu metu vedėjas netgi konstatavo, kad tai „ir arkliui aišku". Nepadėjo net žiūrovo iš salės sudrausminimas.

Tačiau kai viena net ir arkliui aišku, kita suprasti pavyksta sunkiai.

„Nežinau, ar 12-13 metų vaikui, septintoje klasėje reikia aiškinti, kokias kontraceptines priemones galima pasirinkti savarankiškai, o kokias - tik su gydytojo priežiūra arba kaip tą kontraceptinę priemonę pasigaminti oraliniam seksui. Toks yra pavyzdys pateiktas", - televizijoje pasakė I.Vėgėlė.

Tai nustebino net patį vedėją, kuris tikino šio fakto nežinojęs.

I.Vėgėlė viešai buvo paverstas melagiu ir manipuliatoriumi. Net ir po to, kai paaiškėjo, kad prie programos pridedamoje rekomenduojamoje medžiagoje pedagogams iš tiesų yra visas skyrius apie tai, kaip pasigaminti barjerinę plėvelę oraliniam seksui.

Faktų tikrintojai puolė konstatuoti, kad tai ne kontracepcija, apsauga nuo lytiškai plintančių ligų, o ministerijos atstovai tikino, kad medžiaga skirta tik pedagogams. Beje, prieš tai iš viso neigė šią informaciją, vadinę ją manipuliacija. Bet juk ir arkliui aišku, kad pats faktas, jog šis skyrius yra ir sukėlė didžiausią nuostabą.

Visgi, jeigu tokia medžiaga mokytojams pateikiama, turbūt ir arkliui aišku, kad tik nuo konkretaus pedagogo priklausys, ar ji bus pristatyta vaikams.

O po paskutinio gyvenimo įgūdžių ugdymo programos rengėjos pasisakymo, kad kai vaikai gimsta, „jie turi dvi lytis, o kokia bus socialinė lytis, ar vėliau žmogus norės atskleisti, kokios jis yra lyties, tai yra jo pasirinkimas", ir arkliui aišku, kokių nuostatų žmonės tą programą kūrė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
305
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s