Jurgita ŽEMAITYTĖ: Tai Lietuvos valdžia nėra pasaulio bamba?nuotraukos (160)

2022 rugpjūčio 04 16:58:00

Kai stabdė rusiškų prekių tranzitą į Kaliningradą, Lietuvos politikai nuskambėjo užsienyje kaip neva labai drąsūs veikėjai. Tačiau greitai buvo nuleisti ant žemės kolegų iš Europos Komisijos, kai pastaroji išaiškino, jog stabdyti krovinių ji neliepė. Drąsa greitai išgaravo, virtusi baksnojimu vieniems į kitus, kas kaltas dėl sukelto šaršalo, ir kas nemoka skaityti dokumentų.

 

Dabar naujas šios istorijos epizodas. Rusija pateikė Lietuvai notą dėl esą numanomo mokėjimų už Kaliningrado tranzito paslaugas sustabdymo. Rusijos operatorių, kurie naudojasi „Lietuvos geležinkelių" paslaugomis, mokėjimus Vilnius nukreipia į Šiaulių banką, kuris savo ruožtu nevykdo jokių operacijų su teroristine valstybe. Mūsiškis Užsienio reikalų ministerijos vadovas Landsbergis sako notą persiuntęs į Susisiekimo ministeriją. Šios vadovas Skuodis sako negalintis bankų niekaip įpareigoti vykdyti mokėjimų už tranzito paslaugas ir viskas priklauso nuo jų pačių sprendimų. Na, čia anokia naujiena, nes politikai Lietuvoje bankams tikrai nenurodinėja, mat daugelis jų patys sėdi bankininkų kišenėse, tad bijo ir žodį priešišką pasakyti. Dėl to ir paslaugų kainos keliamos, ir bankomatų trūksta, o politikai rūpinasi, tik kad klientų bankuose nemažėtų. Bet dabar ne apie tai. Dabar išeina, jog kroviniai tranzitu per Lietuvą rieda, bet galimai rieda/riedės nemokamai? Oho, koks smūgis Rusijos ekonomikai!?

Politikų logika aiški kaip diena. Jei ES neleido blokuoti tranzito, tai Lietuva pasistengs padaryti taip, jog rusai negalėtų už jį susimokėti, o tada „Lietuvos geležinkeliai" nutrauks tokias paslaugas nemokiam klientui. Nepamirškite, jog buvo ir pasiūlymų bėgius išardyti ar organizuoti fiktyvų vėžių remontą. Tuomet prezidentūros atstovai aiškino, jog esame išaugę iš tokių „žaidimų". Tai „žaidimas" per bankus buvusiam bankininkui jau tinka? Galimai.

Redakcijos nuotr.

Juk svarbiausia, kad ir vėl Lietuvos valdžiukai būtų ne prie ko. „Čia ne mes sugalvojome, čia geležinkeliai. Čia ne mes - čia ES taip liepė. Čia ne mes - čia bankai blokuoja," - kartoja lyg užstrigusi plokštelė. Tai palaukite, jūs ne tik ne pasaulio, bet net ne Lietuvos bamba?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net