respublika.lt

Jurgita ŽEMAITYTĖ: Kaip sugundyti nepaklusnią liaudį

Publikuota: 2023 lapkričio 20 10:15:41, Jurgita ŽEMAITYTĖ, redaktorė
×
nuotr. 1 nuotr.
Redakcijos nuotr.

Kitų metų gegužės 12 d. į prezidento rinkimus atėję piliečiai galės išsakyti savo poziciją ir dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos šalies pilietybę. Trumpai - dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

 

Apklausos sako, kad kitąmet vyksiančiame referendume ketina dalyvauti beveik 60 proc. piliečių - mažoka. O dar žinant, jog iš tų 60 proc. toli gražu ne visi balsuos taip, kaip reikia - regis dar vienas referendumas nueis perniek. O juk populiarioji opinija labai labai nori įteisinti tą dvigubą pilietybę, nes jos labai labai reikia. Tad dabar pats tinkamiausias laikas įtikinti lietuvaičius, kad pasų dalybos išeitų į naudą, o tada dar įtikinti pasiimti referendumo lapelį.

Šiuo klausimu iššūkį kiek palengvina tai, kad referendumas vyks su prezidento rinkimų pirmuoju ratu.

O štai didesnė velniava gaunasi su rinkimais į Europos Parlamentą. Jie greičiausiai vyks birželio 9 d. Kodėl velniava? Ogi dėl to, kad vasara - geras oras, atostogos, gamta, šašlykas, sodas, kaimas, daržas... kas tik nori, bet ne rinkimai rūpi! Ateisi balsuot nuo upės šalto alučio įkalęs, dar apkaltins, kad už bambalį balsą parduodi... Geriau neit visai.

Žodžiu, situacija kebli. O valdžios juk norisi. Labai labai. Tad valdantieji galėtų ir su birželio rinkimais referendumą suorganizuoti! Tačiau tokį, kokio liaudis labai lauktų ir, metusi visus vasariškus rūpesčius, lėktų prie balsadėžių...

Pavyzdžiui, reikėtų paklausti, ar reikia Lietuvoje įteisinti partnerystę? O gal geriau civilinę sąjungą? Ar reikia sumažinti Seimo narių skaičių? Ar reikia išslaptinti buvusių KGB bendradarbių sąrašą (šitas labai geras!)?

Jeigu referendume būtų pateikti šie klausimai - žmonės ateitų pasisakyti.

Tačiau to niekada nebus, nes yra milžiniška rizika, kad liaudis nenubalsuos, kaip reikia. O tada valdžiukams teks suktis. Nors ką aš čia - nieko nereikės. Užtenka mažu šriftu pranešti, kad referendumas - tik patariamasis. Jo rezultatai visai nėra privalomi. O tada - rengti referendumus kone su kiekvienais rinkimais, kai reikia didinti aktyvumą!

Paprasta, kaip du milijonai eurų! Būtent tiek kainuoja referendumas dėl dvigubos pilietybės, kurio labai labai reikia.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
213
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s