respublika.lt

Danas NAGELĖ: Konservatoriai visiškai suįžūlėjo

Publikuota: 2023 lapkričio 19 09:28:26, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Stasys Šedbaras. Eltos nuotr.

Nė vienas konservatorius nebalsavo už opozicijos pateiktą pataisą, kuri užkirstų kelią dar didesniam Konstitucinio Teismo (KT) politizavimui.

 

Buvo siūloma nustatyti vienerių metų atšalimo laikotarpį ir pareigą teisėjui nusišalinti nuo bylų, kai kreipiasi buvę jo partiečiai, buvę jo frakcijos nariai arba asmenys, su kuriais jis prieš vienerius metus buvo susijęs politinio pasitikėjimo ryšiais. Arba nusišalinti būtų buvę būtina, jei teisėjas yra pats rengęs ir teikęs Seimui svarstyti arba balsavęs dėl teisės akto, kurio atitikimas Konstitucijai ar įstatymui yra tiriamas byloje.

Konservatoriai garsiai rėkė, kad toks projektas - absurdiškas, jokio atšalimo laikotarpio nereikia. O jų atstovas Linas Slušnys netgi pareiškė, kad nereikia visų žmonių laikyti „bukais žmonėmis", kurie nežino, kada turėtų nusišalinti.

Niekam ne paslaptis, kad pataisa buvo taikoma dabar jau buvusiam Seimo konservatorių frakcijos nariui, buvusiam Teisės ir teisėsaugos komiteto pirmininkui Stasiui Šedbarui, kuris tiesiai iš šio posto persėdo į KT teisėjo kėdę.

O L.Slušniui galima priminti kad ir birželį S.Šedbaro sukeltą skandalą, kai jis nenusišalino KT svarstant neteisėtų migrantų sulaikymą įteisinusias įstatymo pataisas, už kurias jis balsavo parlamente.

Beje, šią liepą Europos Komisija, vertindama teisės viršenybės principą Lietuvoje, konstatavo, jog esamas reguliavimas sukuria sąlygas politizuoti KT dėl to, jog nenumato pareigos nei atšalimui, nei nusišalinimui tuo atveju, jeigu asmuo yra dalyvavęs priimant sprendimus ir yra susijęs su politine bendruomene.

Bet įdomiausias yra pačių konservatorių elgesys. Pasak jų, jokio atšalimo laikotarpio S.Šedbarui nereikia. Tačiau kaip garsiai rėkė, kad jo reikia, kai 2019-aisiais „bebrų frakcija" vadinti „socialdarbiečiai" pareiškė, kad į KT teisėjus siūlys tuometinio savo frakcijos nario Juozo Bernatonio kandidatūrą!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
363
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s