respublika.lt

Arūnas ABROMAITIS: Tegul karaliauja futbolas

2022 lapkričio 18 15:10:00
Arūnas ABROMAITIS

Nuo sekmadienio nemažai žmonių pakeis ar bent pabandys pakeisti dienotvarkes, nes Katare prasidės pasaulio futbolo čempionatas. Net Lietuvai, kurioje futbolas kasmet vis iš naujo laidojamas, tai yra svarbus įvykis. Didžiausi entuziastai palaikys mėgstamas užsienio rinktines ir bandys žiūrėti po keturis mačus per dieną. Mažiau besidomintys vakarais užmes akį į vieną ar du mačus. Tačiau net ir visai nesidominčius pasieks erzelynė, kylanti dėl to, kad čempionatas vyks būtent Katare - musulmoniškoje, vakarietiškų standartų neatitinkančioje šalyje.

×
nuotr. 4 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

 

Didieji turnyrai visada primena klausimą: ar sportas turi būti atskirtas nuo politikos? Kalbant plačiau - nuo pasaulėžiūros. Visiems atvejams tinkančio atsakymo į šį klausimą nėra. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, kad čempionate nebus Rusijos rinktinės. Teisinga, kad valstybė, įsiveržusi į kitą valstybę, neteko teisės įsiveržti į varžovų baudos aikštelę stadione. Yra atvejų, kai sporto neįmanoma atskirti nuo politikos.

Tačiau visiškai nesidžiaugiu, kad, artėjant čempionatui, informaciniame lauke futbolą užgožė su žaidimu tiesiogiai nesusiję dalykai. Iš pradžių svarbiausia tema buvo arenas stačiusių darbininkų padėtis, po to - Kataro požiūris į homoseksualus. Girdėjosi ir dabar girdisi raginimai boikotuoti čempionatą. Tokie raginimai panašūs į naivaus vaikelio nustebimą: oho, pasaulis yra visiškai ne toks, kokį mačiau savo mažame kambarėlyje.

EPA-ELTA nuotr.

Taip, pasaulis yra įvairus ir nebūtinai teisingas. Taip, Kataras nepanašus į Vokietiją ar netgi Braziliją. Ir ką dabar daryti, rengti atskirą čempionatą, į kurį būtų įleidžiamos tik vakarietiškus standartus atitinkančios valstybės? Tai būtų kelias į niekur, bet kuris didelis sporto renginys prarastų prasmę. Nes prasmė šiuo atveju, nepaisant teisuolių rypavimų, yra pats žaidimas, pats turnyras, galintis suburti į vieną vietą visiškai skirtingų valstybių atstovus. Tie, kurie tikėjosi protestais paversti pasaulį geresniu, galėjo sau protestuoti, laiko buvo užtektinai. Bet dabar - ne jų laikas. Artimiausią mėnesį turi karaliauti futbolas. Jis bent jau primins, kad pasaulyje yra ir kažkas gražaus, kažkas bendro visiems.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s