Vijūnėlės dvarą reikia nacionalizuotinuotraukos (44)

2019 liepos mėn. 18 d. 13:45:00 Perskaitė 11312

Kartais ir juokiamės, ir pykstamės su kolegomis, kai šmaikštaujame apie Druskininkuose suremontuotą Vijūnėlės dvarą, kuris, atrodo, Lietuvos valstybei normaliai trukdo egzistuoti. Jau įvairaus lygio šalies teismai šį pastatą nusprendė nugriauti ir grąžinti apleistą senų valčių prieplauką. Teismai teismais, bet po tokių nutarčių, žmogui lieka klausti savęs, savo pažįstamų, ar kažkas mūsų smegenų pusrutuliuose negerai? Tokį pastatą griauti, tai pakartoti Juodkrantės restorano nugriovimą, dėl ko dabar Neringos savivaldybė moka nemažą kompensaciją, nes skola ne „rona - savaime neužgyja‘‘.

 

Kaip man kolegos sako: „Albinai, lipkime ant bačkos ir šaukime. Gal kažkas išgirs ir paprastų žmonių balsą. Negi, toks pastatas vertas griuvėsių krūvos, niekam nereikalingas? Trūksta patalpų specialiųjų poreikių vaikams, seneliams, o mes ketiname griauti! Kas čia atsitiko, negi jau mes visai susipykome su sveiku protu, man regis, tokio žingsnio nepalaimintų net turtingos pasaulio valstybės.

Jei Lietuvos teismai nustatė pažeidimus, tegu valstybė nacionalizuoja pastatą ir panaudoja tikslingai nelaimingų žmonių buičiai gerinti. Juk ateina Lietuvon karštos vasaros, moksleivių tėvai suka galvas, kur siųsti vasaroti vaikus. Neužteka, kad dabar jau Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė būryje paglostydavo vaikų galvytes ir pašokdavo su jais. Vaikams dėl to poilsiaviečių nepadaugėdavo, o Klaipėdos miesto vaikai tik stipriau apguldavo „Žilvičio“ moksleivių poilsiavietės tvoras. Pajūryje liko buvusių poilsiaviečių ir pastatai, ir teritorijos, kurių šeimininkai yra privatūs asmenys. Taigi paglostymų nepakanka, reikalinga konkreti parama. Šeimininko žvilgsnis turi apimti visą šalį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net