Skaitytojos laiškas: Tik neatimkite iš žmonių švenčiųnuotraukos (44)

2019 gruodžio mėn. 13 d. 17:21:28 Perskaitė 8144

Įžiebtos miestų kalėdinės eglutės žiba kviesdamos gražiausias metų šventes. Tačiau aplink tas eglutes vaikšto ir nemažai burbančių ir piktai bambančių - neva tai tik pinigų išmetimas!

 

Štai Vilniaus eglė - tikra karalienė. Graži beprotiškai, nors pagrindinis motyvas ir kartojamas jau trečius metus iš eilės. Jos kaina nemaža, girdėjau, kad kainavo 90 tūkst. eurų. Žmonės sako, jog už tuos pinigus galima būtų pavalgydinti prašalaičius, nupirkti šiltesnių drabužių kiemsargiams ar sukalti kelias būdas benamiams gyvūnams. Bet... galima padovanoti ir šventę - ką visi miestai ir daro. Mielieji, ir taip kasdien skaičiuojame tas savo kelias kapeikas, neleidžiam sau gardesnės kavos puodelio ar duoną traukiam iš paskutinės dienos galiojimo lentynos. Tai pasidžiaukime bent išpuoštu miestu - juk vienaip ar kitaip valdžia tuos pinigus išleistų. Ir išleistų taip, kad išgirdę, vėl griebtumės už galvų.

Šiemet ir man teko dalyvauti sostinės eglutės įžiebimo šventėje kartu su užsieniečių iš Škotijos grupe. Ir jiems mūsų eglutė atrodė pasakiška. Pasak škotų, pas juos nieko panašaus nėra. Eglės mažos, simboliškos, nieko originalaus. O Vilniuje, sako, tikrai matyti, kad Kalėdos. Žmonės grožisi, fotografuojasi, linksminasi. Nors jie ir žino, kad Lietuvoje toli gražu ne viskas gerai, bet, kad Kalėdų laukimas čia bus nepakartojamas - faktas. Tad pasidžiaukime ir mes šiuo, nors ir trumpu, bet stebuklingu, metu.

Aktyvi pensininkė JANINA

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net