respublika.lt

Skaitytojos laiškas: Ką išdarinėja Šimašiaus komanda, atiduodama neįgaliuosius priežiūrai (29)

2021 vasario 14 12:59:26
Skaitytoja Regina

 

×
nuotr. 6 nuotr.
Skaitytojos laiškas: Ką išdarinėja Šimašiaus komanda, atiduodama neįgaliuosius priežiūrai. Eltos nuotr.


Sveiki,

nerašykite mano vardo ir pavardės. Pavadinkite mane Regina. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas pagal BK straipsnius.

Dėl šio įrašo manęs vos nenužudė. Bandė smaugti, spardė, atėmė telefoną ir ištrynė įrašą, laikė nelaisvėje ir skambino kažkam, kad mane išvežtų. Išgelbėjo į butą atėjęs vyras, kuris laukė manęs automobilyje, kai mano telefonas neatsakė į daugybę jo skambučių.

Tai vyko Vilniuje gruodžio 1 d. neįgalios moters bute, kuriai nuvežiau šilto maisto, prašė bulvių košės. Kalbu apie priežiūrą, kai Šimašiaus komanda atiduoda žmogų bet kam ir po to nekontroliuoja. Neįgali moteris, kuriai nustatyta pirmojo lygio nuolatinė priežiūra, t.y. 4-5 valandų kasdieninė kito asmens priežiūra, staiga neteko mamos liepos 1 d. Rūpybos skyriaus specialistams tai buvo žinoma, nes jie sudarė komisiją įvardyti neįgalios moters specialiuosius poreikius. Buvo surašytas dokumentas dar rugsėjo 2 d.

Pasak socialinės rūpybos specialistų, tai „daržovė", kuri nesiorientuoja laike, erdvėje. Jie, manytina, įsivaizduoja save esant psichiatrais. Mano akimis žiūrint - tai užsakymas prirašyti kuo daugiau, kad būtų galima gauti globą, moters bei jos mamos butą. Gal todėl vištienos likučiai ant spintelės seniai supuvę, batonai net juodi nuo pelėsių, du pakeliai silkių ne šaldytuve, nes jo kažkodėl jau nėra, kibirėlyje mišrainė beveik juodos spalvos, kaulai, NZ kontrabandinės cigaretės, nuorūkos, kolos gėrimo dar likę nebent silkėms užsikąsti, nes kitų duonos produktų nėra. Viryklė sugedusi.

Šimašiaus komanda, surašiusi popieriuką, pateikė jį nežinia kur ir jis atsidūrė teisme, bet užmiršo žmogų, kuriam reikalinga kasdieninė priežiūra, ir su kuo tas žmogus liko. Visi tarsi susitarę slėpė, kad tėvas yra ir gyvena Vilniuje. Kai man ši moteris paskambino rugpjūčio 18 d., kalbėjome apie jos motiną, kad jai viskas gerai, kad gal ši išvykusi. Manytina, kad jai niekas nepranešė apie mamos mirtį, o tolimi giminaičiai ėmėsi tvarkyti dokumentus, kad gautų globą, jos turtus, slėpdami moters mirtį nuo dukros ir atskirai gyvenančio tėvo.

Tėvas sužinojo tik iš teismo atsiųsto jam nutarimo.Keista, kad dukra jam neskambino po mamos mirties, kai buvo maitinama supelijusiais batonais ir supuvusiom vištom, supuvusiu maistu kibirėliuose. Mama jai maistą veždavo gerą, nes pati kartais jį perduodavau. O ką matau dabar? Turiu pagrindo manyti, kad ta moteris, serganti šizofrenija, bet mąstanti kaip ir mes, suvokianti daug dalykų kaip ir mes, turinti norų kaip ir mes, yra taip stipriai įbauginta, kad sutinka gyventi bet kokiomis sąlygomis.

Dabar jos nėra, sergančią moterį tolimos giminaitės išsivežė tą patį vakarą, kai manęs vos nenužudė. Tėvas dukros nerado bute, o mobiliojo dukra neturi. Tą gruodžio dieną ji prašė knopkinio, nes jai siūliau kitą, išmanųjį, beveik naują „Huawei". Moteris sakė, kad jai nesiseka pirštu valdyti telefono, pažadėjau tą dieną nupirkti ir grįžti su knopkiniu. Policija pranešė tėvui, kad jo dukra sėdi bute, nors jos ten nebuvo. Tolima giminaitė parašė tėvui žinutę, kad dukra nenori su juo kalbėti, nors visą gyvenimą tėvui skambino ne tik dienomis, bet ir naktimis, kai jai būdavo negera.

Neįgali moteris man pasakė, kad giminaitė suleidžia vaistų, nuo kurių ji jaučiasi geriau. Bet juk toji moteris ne medikė. Tokius vaistus suleisti leidžiama tik gydymo įstaigoje. Tai gal jau leidžia narkotikus? Tėvui tolimoji giminaitė, norėdama paaiškinti, kokia ji gera jo dukrai, kad pastarajai surado gydymą, dėl kurio ji daug ramesnė, taip pat prisipažino, kad sergančią moterį gydo ji pati, o ne medikai. Tai, ką sakė dukra, patvirtino pati giminaitė. Ir ką galvoti, kokius vaistus jai leidžia, kai maitina sugedusiu maistu? Išsivežė tam, kad nuslėptų injekcijas, nes tėvas jau buvo užrašęs dukrą pas jos šeimos gydytoją, kai ši pasiskundė skrandžio skausmu, taip pat jis stebi pastovų dukros viršsvorį ne vienerius metus. Galbūt dukra joms prasitarė apie vizitą pas šeimos gydytoją. Tad ponios išsigando, kad gali išaiškėti, kokius vaistus leidžia.

Kodėl Šimašiaus komanda šitaip pasielgė? Atidavė neįgalų žmogų toms baisioms moterims, kurios jos akyse smaugė ir spardė mane, atvežusią ligonei maistą. Galima įžvelgti ir korupciją. Gal minėtos giminaitės davė pinigų socialinėms darbuotojoms, kad pastarosios nevykdytų priežiūros.

Tėvas kitų vaikų neturi ir tai jo vienintelė dukra, nors jai jau 37 metai. Augino ją iki dešimties, o skyrybų metu paliko kooperatinio trijų k. buto savo dalį, automobilį, šeimos biznį, kuris maitino šeimą - viską dukrai ir buvusiai žmonai, kad jos gyventų turėdamos viską. Dabar tėvas gauna kelių tūkstančių pajamas kas mėnesį, turi butą, namą kaime, žemės, gerus automobilius, net ūkio technikos su traktoriumi ir ūkį su gyvuliais, bitėmis. Bet Šimašiaus komanda atidavė dukrą žlugdyti toms baisioms moterims, kurios neaišku, ar turi kokių nors pajamų, gyvenamą būstą, nes savo prašyme teismui į globą nieko apie tai neužsimena. Rūkančiai neįgaliai moteriai veža kontrabandines cigaretes, tai gal verčiasi tuo.

Tėvo skundas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai buvo persiųstas Generalinei prokuratūrai, persiųstas ir šis įrašas diske su vertimu. Prokuratūra neįžvelgė, kad vyksta nusikaltimas, žlugdantis žmogų. Gal ir ten Šimašiaus komanda?

Neįgali moteris tikrai nepasipriešins, nes gali būti pagrasinta, kad bus susidorota su jai brangiu žmogumi - tėvu - kaip tai bandė daryti su manimi jai matant. Kitų giminių ji neturi. Dar esu aš, jos tėvo žmona, kurią ji pažįsta nuo 1995 metų. Mama ją palikdavo mums dvylikametę, kai išvykdavo. Kartu poilsiaudavome, mokiau ją megzti, gaminti maistą, tvarkyti butą. Vėliau pati atvažiuodavo, vykdavom grybauti, vežiausi net pas savo tėvus į kaimą. Motina nupirko jai butą, ten ją lankėme, padėdavome, jei ko prireikdavo. Tėvas dirbo gydytoju ir rūpinosi jos bei buvusios žmonos sveikata.

Net nepagalvojome, kad dukra neteks mamos ir ji išeis Anapilin pirmiau nei tėvas, paliks dukrą staiga, nė nespėjus atsisveikinti. Su dukra tėvas bendraudavo telefonu gana dažnai, visada abu kalbėdavo ir apie mamą. Viskas buvo ten gerai. Kai jos mama turėjo problemų, tuoj susisiekdavo su buvusiu vyru, manimi. Padėdavome vieni kitiems, nes jos buvo vienos, o mes irgi tik dviese.

Dabar, kai sužinojome, kad lapkričio pabaigoje dukra neteko mamos, o gruodžio 1 d. ją išsivežė ir neleidžia bendrauti su tėvu, baisi kančia laukti teismo sprendimo, kuris gali užsitęsti ir keletą mėnesių. O kaip dukra? Kaip tai paveiks jos sveikatą? Dar įdomiau, advokatas sako, kad dukra, įtikinta, jog jos susidoros su tėvu, gali teisme sakyti, kad nori likti su tomis moterimis. O kas tada? Negi teisėjas, pažiūrėjęs vaizdajuostę, patikės, kad jos tokios rūpestingos?

Tiek aš, tiek mano vyras turime savo senas mamas, patys jau beveik pensijoje. Vyro dukra nei tėvu, nei manimi rūpintis negali, jai reikėtų sukurti gyvenimo sąlygas ateičiai, jei tėvas ar aš būtume neįgalūs. Bet baisu tai, kad neįgaliaisiais nesirūpina Šimašiaus komanda, juos palikusi likimo valiai be jokios priežiūros. Juk tai mūsų valstybinės garantijos, kurių negauna nei mano vyro dukra, nei gausime mes. Dėl mūsų namo, buto, žemės ir t.t. atsiras „kokių" ir dalinsis su socialinėmis mus naikindamos supuvusiu maistu.

(Pridedu įrašą, kur matyti visas Šimašiaus „rūpestis".)

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (29)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate SAM „tyrimą", kuriuo nustatyta, kad dažniausiai nuo COVID-19 mirė Jonai ir Onos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Liko savaitė iki Olimpiados pabaigos. Kaip manote, ar lietuviai gaus medalių?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+10 +17 C

 

+10 +17 C

+17 +22 C

+17 +23 C

 

+20 +23 C

0-7 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos