Skaitytojo laiškas: Kam naudingi po medžiu sustoję...nuotraukos (26)

2020 spalio mėn. 09 d. 07:45:55 Perskaitė 3419

Abejingus žmones vadina po medžiu stovinčiais. Per kiekvienus rinkimus maždaug pusė Lietuvos balsuoja, kita pusė po medžiais sustoja. Tie pomediniai papostringauja, kad, girdi, nėra už ką balsuoti, kad vis tiek viskas blogai ir geriau nebus. Su tokia savo išmintim jie paskui ketverius metus burba: „ Ne tuos išrinko", „Seimas prastas", „Vyriausybė prasta" ir t.t.

 

Ir kokių gali būti abejonių, kad jei Seimą rinktų ne kas antras, o visi rinkimų teisę turintys žmonės, Tautos atstovybėj būtų daugiau gerų, teisę, ekonomiką išmanančių, specialistų, mažiau į jį patektų atsitiktinių pakeleivių. Kas neina balsuoti, nė neįsivaizduoja, jog jie savo valią vis tiek pareiškia, patys apie tai nė nenujausdami. Juk Seimo narių skaičius bet kuriuo atveju lieka tas pats - 141. Pusė iš jų vienmandatininkai, kiti daugiamandatininkai, patenkantys pagal sąrašą. Kuo bendroje suvestinėje mažiau balsų, tuo vienam mandatui jų mažiau tereikia. Žodžiu, tada kiekvienas mandatas yra... pigesnis.

Turime vieną partiją, kurios nariai ir rėmėjai tokie išmuštruoti - jie už savo numylėtinius pabalsuos bet kokiu oru ir bet kokios sveikatos būdami. Šios partijos vedliai visus abejinguosius, tuos pomedinius, į glėbius sučiupę išbučiuotų, kad jie savo valios prie balsavimo urnų nereiškė.

Išvada tokia: turi rinkimų teisę - tai ir balsuok.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net