respublika.lt

Skaitytojo laiškas: Be lietuvių kalbos - išnyksime! - straipsnio komentarai:

 • jonas 2019 gruodžio mėn. 26 d. 15:41:23

  edukacija uz sio zodzio ivedima-vycio kryziaus ordina Ir jau visa valdzia isisavino Tuoj nereiks egzamonuoti anglu kalbos zinojimo

 • Baltija 2019 gruodžio mėn. 25 d. 16:06:15

  Gintarėlį tau nešu ant delno ,,,,Lietuvėl.Tau sunku šiandien...bet juk T A I P buvo v i s a d a.Būk tvirta ir d a b a r , ir v i s a d o s .

 • na 2019 gruodžio mėn. 25 d. 15:56:02

  kai vln krastas buvo okupuotas lenku, tai lietuvio santuoka su lenkaite, buvo prestizo reikalas. jau tuomet, tuometiniai lietuviai ignoravo lt kalba ir ja niekino, lygingavo su valstieciu,kaimo mužiku kalba, o lenku kalba- tai ponu kalba. sita lb gerai atsimenu, senele pasakojo. o dabar vel lt kalba niekinama ir anglinama.

 • A 2019 gruodžio mėn. 25 d. 14:12:02

  Tuoj Lietuviu kalba taps archetipu, visa tautele kalbes angliskai.

 • nezinantis- to 10 2019 gruodžio mėn. 25 d. 13:35:17

  Rusai nepuoselėjo. Iš okupacijos laikų atėjęs tas nemokėjimas ir abejingumas savo kalbai.,,Tradicija" tęsiasi.Mokytojai turėtų vaikus mokyti, bet jų nemokė ir jie nemoko. Kandidatas į Lietuvos prezidentus Skvernelis, kartu su neklystančios partijos vadovu Gabrieliumi,2017m. savo darbą seime pradėjo nuo parašų rinkimo, kad būtų įvestos lenkiškos raidės į lietuvišką raidyną.Iš žymesnių pasirašiusių tokie ,, šulai" kaip V.Sinkevičius, S Jakeliūnas, kandidatas į prezidentus Puidokas, V. Bakas, J. Džiugelis ir net pats Veryga.

 • to 10:04h 2019 gruodžio mėn. 25 d. 10:41:05

  tavo nemegstantieji ruskiai TSRS laikais puoselejo, saugojo lt kalba ir kultura. visas pabaltijis buvo TSRS vitrina. pabaltyje zmones daug geriau gyveno nei likusioje TSRS teritorijoje. o ka dabar matome: iskabos gatvese burzujoskos, lt kalba naikinama, zmones isssilakste kaip ziurkes po visa pasauli, kuo toliau is lt. ir paradoksas- TSRS laikais lt buvo vitrina, o dabar europos uzpakalis. 3cias pasaulis, euro siukslynas

 • qre 2019 gruodžio mėn. 25 d. 10:16:25

  gal nuo sios svetaines pradekit,juk nemazai straipsniu pavadinimuose pilna kitautisku zodziu, straipsniu rasytojai net nesistenge rasyt lietuviskai,priraso uzsienietisku zodziu!

 • to vidas 2019 gruodžio mėn. 25 d. 10:04:06

  esi eilinis pasiuntinukas is ruskyno juodinantis es ir lt ! tipo anais tarybmecio laikais laisve buvo,niekas nieko neseke,visi rusiskam komunizme gyveno,parduotuviu lentynos prigrustos gerybiu buvo,atlyginimai tukstantiniai buvo...

 • to nacional... 2019 gruodžio mėn. 25 d. 09:56:16

  juk smetona сметана rusiskas zodis reiskentis grietine !

 • hahaha 2019 gruodžio mėn. 25 d. 09:53:18

  juk jus cia atsiliepimu rasinetojai nesusimastydami prirasinejat kitautisku zodziu! net nesistengiat rasyt lietuviskai !

 • sanciu,,kibiras,, 2019 gruodžio mėn. 24 d. 18:07:09

  laisves al,visame senamiestyje kaviniu,baru,salonu pavadinimai-tik anglu kalba

 • "Nacionalinio" LRT reakcija.Nuoroda: 2019 gruodžio mėn. 24 d. 16:02:58

  Širinskienė sako, kad šis Seimas nepajėgus apsispręsti dėl pavardžių rašybos kalbininko Smetonos komentaras; atnaujinta 16.07

 • Lietuva 2019 gruodžio mėn. 24 d. 09:24:17

  Sergu aš demokratija ir laisve, Buržujų skleidžiamu melu. Ponų išvogtu turtu, Ir jų dirbtinėm šypsenom - net koktu. Sergu aš kapitalui padlaižiaujančia valdžia Ir jo beteisiais samdiniais. Sergu ant teisingumo spjaunančiais teismais, Skurdžiais piliečiais bei išmirštančiais kaimais. Sergu valdžiažmogiais suktais, Bejėge vyriausybe ir pedofiliniais klanais. Sergu besočiais ponais ir žudikais žiauriais, Piniguočiais ir prokurorais neveiksniais. Sergu rudais ir raudonais - dar gyvais, Pajacų orgijom, prasmirdusiais seimais. Sergu valdininkijos metastazėm ir votim, Idiotiškų draudimų debesim. Sergu kraujuojančiom žaizdom, Nuo skurdo ir nedarbo išbėgusiom šeimom. Sergu aš merdinčių senolių ir našlaičių ašarom, Girtuoklių smarve ir kalėjimų parašom... Sergu, vaikeliai, - beviltiškai sergu, Mirtis prie patalo palinkus - nebėr jėgų... Ar išgelbės kas mane? Nes aš - savų vaikų išniekinta MAMA.

 • Taip 2019 gruodžio mėn. 23 d. 18:04:01

  Atvezkite lietuvisku knygu i tuos baisius sovietmeciu namus. Atimkite vodke ir kontrabanda.

 • Dainius 2019 gruodžio mėn. 23 d. 13:37:08

  Joks okupantas nesugebės sunaikinti tradicijas,kalbą ir papročius ,jeigu tos tautos žmonės patys laikysis ir puoselės visa tai.Tačiau kai paskaitai komentarus ir "durnus" pasiaiškinimus ,kad rašo netaisyklingai dėl to jog skuba,arba taip patogiau arba "kad nėra įsakyta rašyti lietuviškomis raidėmis" -tada supranti,kad dalis tautos jau supuvo,o ir nuo likusios dalies sklinda nemalonus kvapas.Reiškiu nuoširdžią asmeninę pagarbą Tiems ir Toms,kurie nori,geba ir rašo taisyklingai.AČIŪ JUMS!

 • Vidas 2019 gruodžio mėn. 23 d. 09:19:18

  Jevrosojūzas pareikalavo Lietuvos pasiaiškinti,kas bus daroma dėl užsieniečių pavardžių rašymo originalo kalba.Beatodairiškas Lietuvos vyriausybės lindimas į užpakalį susilaukia audringo pritarimo tarp Vašingtono ar Briuselio politikų bei biurokratų – dėl besąlygiško paklusnumo kiekvienam Europos Sąjungos komisarų įgeidžiui buvęs ES Komisijos viceprezidentas Giunteris Ferhoigenas yra netgi pavadinęs Lietuvą „deimantu Europos karūnoje“.Panašiai kaip 13 amžiuje,šiuolaikinis „ėjimas į Europą“ irgi naikina tai,kuo Lietuvoje dar ne taip seniai buvo galima didžiuotis.Juk įstojimas į Europos Sąjungą įteisino balsų pirkimą,atvirą įstatymų ignoravimą,žurnalistų gąsdinimą,oficialiosios informacijos klastojimą.Įteisino neregėto masto visuotinį savo piliečių sekimą,koks KGB laikais būtų panašus į košmarišką sapną.Taip pat,kaip „krikštas“ 13 amžiuje,taip dabar „Vakarai“ ir ypač „Europa“ tapo burtažodžiais pateisinti bet kokiai niekšybei,o visų pirma – lietuvių tautos ir lietuvybės žeminimui.

 • To 19:20h 2019 gruodžio mėn. 23 d. 01:46:23

  Taip yra lt kalba plansetese ir tlf. Net spalvotoj NOKIA3310 ne tik balses su nosinemis, bet ir PRIEBALSES su nosinemis!!! Ir gerbemasis, parodykite, kur parasyta, kad reikia naudoti tik lt klaviatura ir tik lietuviskomis raidemis privaloma rasyti?

 • Ko norėti? 2019 gruodžio mėn. 23 d. 00:16:48

  "Radio svoboda" rusų kalba retransliuoja puse paros, pažeisdami Lietuvių kalb. Įstatymą !

 • Kazin 2019 gruodžio mėn. 22 d. 23:25:17

  Kaip su lietuviu kalba bus,kai girdi angliskas dainas nuolat,rusiskus keiksmazodzius,net is mokinuku,nei socializmo,nei rusu nermaciusiu,kai paziuri i angliskas,iskabas restoranu ir kaviniu bei parduotuviu, kai paeini senamiesciu,o dar Vokieciu gatve,tai saves klausi kur esi,lietuvisku simboliu varganai taip varganai visur,kad net zada uzima,tada galvoji,ar is tikruju isliks kalba ,o su ja ir tradicijos. Truksta ir atminimo unfo,uzrasu,kazin,ar jau padeta kokia info lenta apie Jona Basanaviciu,pries keleta menesiu nebuvo,ka nori ta galvok,tas pats ir prie kitu,kai kur yra programeles ismaniajam telefonui,o kas ju neturi. Miesto valdzia turetu saugoti tautiskuma ir kulturiskuma,, butu harmonija Vilniuje,o is tikruju,yra tai,ka matom,dabar musu tradicijas ryskiai formuoja prekybos centrai

 • mociute 2019 gruodžio mėn. 22 d. 21:32:38

  “ Maza garbe svetimomis kalbomis kalbeti , didi geda savos gerai nemoketi.” Pasizavlgykit ,zmones, po Vilniu, Kauna,Klaipeda,po kitus miestus ir miestelius ir pamatysit,kad beveik nera kaviniu, restoranu,uzeigu musu gimtaja kalba.Juk ne rusai kalti,juk ne Briuselis liepe. Mes patys negerbiam savo senos,unikalios kalbos.Kodel leidziamos iskabos svetimomis kalbomis?! Atidaro koks uzsienietis picerija ar kavine,tai tegu buna malonus ir pagerbia musu kalba lietuviska iskaba.

 • ukrai ir juodąją jūrą iškasė. 2019 gruodžio mėn. 22 d. 20:31:23

  > astronomui 2019 gruodžio mėn. 22 d. 18:53:38 Siandien per ukrainos tv kanala ( bijau pameluot ar tai buvo 1+1, ar "rada", ar "inter +", nepamenu, pasake, kad pati seniausia kalba pasaulyje - tai ukrainieciu. Is ukrainieciu kalbos atsirado visos likusios kalbos. Su jumis nesigincinu, o tik pacitavau fakta, ka girdejau. O kas liecia lt kalbos, kodel zodis arbata paimtas is lenku - herbata? Kodel zodis diedukas (dziedukas) paimtas is rusu deduška? Ir daug yra pavyzdziu.

 • to>>>> astronomui 2019 gruodžio mėn. 22 d. 18:53:38 2019 gruodžio mėn. 22 d. 19:21:52

  o kada chochliandija,ukraina susikure ??? :-) b... rusijos pasienis su savo lauzyta mova...

 • > astronomui 2019 gruodžio mėn. 22 d. 19:20:45

  Lenkai,rusai,ukrainiečiai,baltarusiai - visi jie yra slavai,tai kažkada buvusi didelė etninė grupė,paskui dėl kažkokių priežasčių suskilusi į atskiras gentis su pakitusia kalba.Tai tada pamąstykite,kad tai JIE paėmė žodžius iš lietuvių kalbos ir pritaikė savo naudojimui.Ir visiems komentatoriams: nepūskite miglos į akis ir nekabinkite makaronų lengvatikiams- visuose normaliuose telefonuose,planšetėse ir kompiuteriuose yra lietuviškas raidynas,todėl nebūkite runkeliais ir rašykite be klaidų arba visai nerašykite,nes tik įrodote,kad lietuviai "iš didelio rašto išėjo iš krašto"

 • BUDULYNUI 2019 gruodžio mėn. 22 d. 19:12:54

  paziurekit i savo palikuonis... rasyti be klaidu nemoka... karves ir arkliai po 30 metuku,o zodyje po 2 klaidas :-)

 • > astronomui 2019 gruodžio mėn. 22 d. 18:53:38

  Siandien per ukrainos tv kanala ( bijau pameluot ar tai buvo 1+1, ar "rada", ar "inter +", nepamenu, pasake, kad pati seniausia kalba pasaulyje - tai ukrainieciu. Is ukrainieciu kalbos atsirado visos likusios kalbos. Su jumis nesigincinu, o tik pacitavau fakta, ka girdejau. O kas liecia lt kalbos, kodel zodis arbata paimtas is lenku - herbata? Kodel zodis diedukas (dziedukas) paimtas is rusu deduška? Ir daug yra pavyzdziu.

 • >>danutei 2019 gruodžio mėn. 22 d. 18:45:34

  Na stai, tuoj ir jus gausite priekaistu, uz tai, kad rasote lotynu raidynu, o ne lietuviskai. )))) kas liecia knygnesiu- tai tik buvo vilniaus kraste, lenkai vilniaus krasta buvo okupave.

 • Astronomas inž. Romualdas Zubinas 2019 gruodžio mėn. 22 d. 18:19:10

  Seniausios Žemėje LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ĮMINTI NE TIKTAI - SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIAI, BET IR ATRASTI TREČIASIS BEI KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI! Lietuvių kalbos dėka yra įmintas ir ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS, kuriam jau per 450 000 metų! NETENKA ABEJOTI - LIETUVIŲ KALBA SENIAUSIA PASAULYJE!!! LIETUVIŲ KALBAI BŪTINA SUTEIKTI NEMATERIALAUS PAVELDO STATUSĄ! TAI REIKALAVO IR genialusis filosofas IMANUĖLIS KANTAS!!!

 • Danute 2019 gruodžio mėn. 22 d. 15:41:50

  Musu gimtaja lieuviu kalba issaugojo kaimo moterys prie verpimo ratelio. Knygnesiai del jos aukojo savo gyvenimus. Kad sitaip lietuviai savo darbais naikins lietuviu kalba nei baisiausiame sapne nesapnuota. Kodel niekas nekovoja del gimtosios kalbos. Dainos dazniausiai anglu kalba ir negrazios melodijos Net per tautos svente Klaipedos meras pagrojo dudele ir padainavo angliskai! Ir visiems gerai,grazu,negi niekas nesugedino? O pavadinimai parduotuviu ir t.t bisu kokie nesuprantami. Jei retkarciais ir dainuoja lietuviskai tai grazioso dainos jau apgadintos,gal prie ju prisidejo musu taip save vadinanys kompozitoriai.? Anksciau kas tik parasydavo nauja daina uz savaites ja traukdavo visa Lietuva. Kas dabar galetu atkartoti ta dauzyma ir triuksma ir angliska {buk tai}dainavima. Kai pasakai kad pasiilgome Raudonikio,Vaitkeviciaus,Makacino ir kt. kureju dainu,tai sulauki paniekos del neisprusimo. Gelbekim savo gimtaja kalbe kas dar ja myli ir gerbia.

 • Kerzo batas 2019 gruodžio mėn. 22 d. 15:01:11

  Atsakau visiems. Nepatinka valdžia , eikite patys į valdžią. Nepatinka prezidentas , dalyvaukite prezidento rinkimuose. Gyvenu pagal savo sugebėjimus ir protą , nesvarbu , kad kelnės ir marškiniai lopyti.

 • Kerzo batui 2019 gruodžio mėn. 22 d. 13:01:43

  Jei toks patrijotas, pasistenk isvaryti uzsienietiskus bankus, juk jie issiveza lietuvos zmoniu kapitala. Ir jusu asmeniskai. Visokios uzsienio firmeles kurios isnaudoja zmones. Pasistenk atstatyti pramone kuri buvo iki 1990uju metu. Pasisteng sumazinti mokescius! Jei nesugebate - patylekite i skuduriuka

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SIŪLYMAS: Jungtinė Karalystė siūlo šiemet turėjusią vykti ir dėl koronaviruso pandemijos atšauktą Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją surengti 2021 m. lapkritį.
 • KELIUOSE: praėjusią parą, gegužės 26-ąją, pirminiais duomenimis, eismo įvykiuose Lietuvos keliuose žuvo 2 žmonės - motociklo vairuotojas ir lengvojo automobilio keleivė, sužeista 10 žmonių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar karantino metu naudojatės viešuoju transportu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar lankėtės pas medikus karantino metu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +9 C

+11 +12 C

 

+10 +12 C

 +19 +21 C

+19 +21 C

 

+17 +19 C

2-4 m/s

2 m/s

 

4-6 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0975 PLN - 4.4506
RUB - 77.7494 CHF - 1.0600
GBP - 0.8888 NOK - 10.8943

Nuorodos