Skaitytojo laiškas: Ar tam išlaikome nacionalinį transliuotoją?nuotraukos (28)

2018 gruodžio mėn. 14 d. 11:05:11 Perskaitė 6771

Pašiurpino šeštadieninė „Labo ryto“ laida per LRT. Nors praėjo nemažai laiko, savo įspūdžiais pasidalinti pastūmėjo gruodžio 12 d. „Vakaro žinių“ straipsnis „Žmogaus teisėmis nė nekvepia“. Jame žmogaus teisių gynėjas Vytautas Budnikas atskleidė, kad nacionalinis transliuotojas į savo laidas neįsileidžia asmenų, pasisakančių prieš vadinamąjį Vaikų atėmimo įstatymą.

 

Kas šeštadieniais linkę ilgiau pamiegoti ir nežiūri „Labo ryto“, tiems pasakysiu, kad yra tokia tradicija: vienas iš nuolatinių laidos vedėjų kartais pasikviečia kokį nors žinomą žmogų, kuris vienai dienai taip pat tampa „Labo ryto“ vedėju. Gruodžio 8-ąją buvo pakviestas gana žinomas aktorius ir atlikėjas, turėdamas savo temų. Vienas iš jo sumanymų - studijoje pakalbinti psichologę apie tėvus, auginančius netradicinės seksualinės orientacijos vaikus.

Pokalbis su psichologe sukosi apie tai, kad nuo tėvų nereikia slėpti savo netradicinės orientacijos ir kad tėvai privalo savo atžalas suprasti. Negana to, pats laikinasis vedėjas viešai pareiškė priklausantis vadinamiesiems LGBT. Esą jis apie tai prisipažino savo motinai, kuri po to savaitę verkė, po to dar pusmetį vengė bendrauti su pažįstamais. O psichologė situaciją įvertino kaip visiškai normalią.

Svarbiausia, kad visa tai buvo rodoma per mokesčių mokėtojų išlaikomą LRT! Ir dar tokiu laiku, kai vaikams nereikia eiti į mokyklą ir kai jie, paprastai, lipa iš lovų. Juk tai ne kas kita, kaip homoseksualizmo propagavimas! Ir ekrane net nebuvo įspėjančiosios raidės, kad laida skirta tik suaugusiesiems. Juk, jei tai nebuvo propaganda, tai visiškai nesuvokiama, kodėl aktorius ir atlikėjas turėjo viešai deklaruoti apie savo seksualinį potraukį. Juk kažkodėl nepuolė pasakoti, ar rūko, ar vartoja svaigalus, kvaišalus. Laidos potekstė, mano nuomone, tokia: „štai vaikučiai, eikit ir pasakokit visiems, kad esat netradiciniai. Juk tai labai madinga. Gali net per televizorių parodyti.“

O V.Budniko teiginiai tik atskleidė, kad nacionalinis transliuotojas turi ne vieną problemą, ypač susijusią su jo misija. Na, jei misija yra propaguoti homoseksualizmą arba į laidas kviestis tik „teisingai mąstančius“, tai, manau, tokio transliuotojo net nereikia.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net